neljapäev, 29. november 2012

"Liiga hea, et olla tõsi" - Kristan Higgins

Originaalpealkiri: "Too Good to Be True"
Tõlkija: Kattri Ezzoubi
Ersen, 2009

Kui Grace'i endine kihlatu hakkab käima Grace'i noorema õega, vaatavad kõik Grace'i haletseva pilguga. Et sellest pääseda mõtleb Grace välja hämmastava lastekirurgist kallima.
Samal ajal kolib kõrvalmajja Callahan O’Shea ning kuigi mehel on hämar minevik ja pole kõrgelennulist ametit, muutub ta Grace'i silmis iga päevaga aina ahvatlevamaks.
Kuid et suhe Callahaniga saaks tekkida ja areneda, tuleb kõige pealt väljamõeldud lastekirurg maha jätta.

Arvamus: 
Selle raamatu peab leidma õigel ajal. Kolm aastat tagasi, kui see eestikeelsena ilmus, lugesin vaid paar peatükki ja siis viskasin selle riiulisse. Ma ei suutnud Grace'ile kaasa elada, sest tema maailm tundus nii ebareaalne. Sel aastal sai raamat taas riiulist välja lohistatud kaanel oleva neljajalgse pärast (mu jabur proovikivi). Ma lugesin, naersin ning elasin Grace'ile ja ta vanemale õele Margaretile tohutult kaasa. Noorem õde Natalie mulle eriti ei  meeldinud. Pisike pubekas mu sees leidis, et isegi pärast Grace'ilt õnnistuse saamist, poleks ta tohtinud Andrew'ga suhet luua. Kõige enam häiris mind loo juures, et Grace käitus alati nagu jalamatt, kui asi puudutas ta säravat õde Natalied. Soovisin, et kordki tegutseks Grace isekalt ja paigutaks oma õnne Natalie omast ettepoole. Kuid samas poleks Grace'i ohvrimeelsuseta lugu pooltki nii huvitav olnud.
Loomulikult olid raamatus mõned kohad natuke üle võlli, kui Grace oma fantaasiamaailma ära eksis, aga kes poleks oma peas läbi mänginud stsenaariume "mis oleks kui...".  
Niisiis kolm aastat hiljem avastasin oma raamaturiiulist loo, kus oli kõike - lahedat huumorit, vaimukat dialoogi, liigutavaid momente, suuri tundeid, säravaid ja omapäraseid tegelasi, pisut põnevust ning loomulikult oli lool õnnelik lõpp.

Hinne: 6 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...