pühapäev, 14. oktoober 2012

"Vampire for Christmas" ja "The Duchess of Love"

Mulle meeldib raamatute juures kõik - sisu, kuju, lõhn ja isegi nende raskus.
Kuid pärast eriti innustavat loengut e-raamatute ja lugerite (nii kummaline sõna) teemal, tulin paar kuud tagasi koju ja otsustasin ka tollest imepärasest tehnoloogiamaailmast osa saada.
Lugerit ma siiski ostma ei tormanud. Uurisin hoopis paljukiidetud Kindle'it. Lõpuks laadisin amazon.com lehelt alla Kindle PC versiooni, mis on tasuta. Päris kerge oli ja mõned raamatud sain kohe kaasa. Kuna aga need olid mul kõik enne läbi loetud, otsustasin valida midagi tasuta raamatute hulgast.
Nüüdseks olen Kindle PC versiooni kasutades läbi lugenud terve portsu novellasid ehk lühiromaane ja kolm täispikkuses romaani. Kas need ka praegu veel tasuta on, ei oska öelda. Nagu varem mainisin, alustasin ma oma teekonda juba mitu kuud tagasi.
Sissejuhatus tuli pikavõitu, aga teen siis lõpuks juttu neist lühiromaanidest.

"Vampire for Christmas" - Felicity E. Heaton
Pikkus umbes 78 lk
Loo peategelaseks on Shannon, kes töötab Agentuuris deemonikütina. On jõuluõhtu ning Shannon peaks minema oma viimasele missioonile enne uuele töökohale minekut. Shannoni partneriks viimasel kahel aastal on olnud vampiir Rafe, kes töötab Agentuuris karistusena oma tegude eest.
Rafe, kes on Shannonisse armunud, teab, et käes on viimane õhtu, et naisele, kes näib teda vaevu taluvat, oma tunnetest rääkida.
Südamepuistamine peab aga esialgu ootama, sest limane deemon üritab jõulud tuksi keerata.

Arvamus:
Kogu lugu tundus olevat nagu pikema romaani mustand, kus põhiline kondikava on paigas, aga kõik muu veel puudub. Tegevus toimus äärmiselt kiiresti ja Shannoni tunded kõikusid ühest äärmusest teise - kord ta vihkas Rafe'i, järgmisel hetkel unistas mehe suudlustest. Seda oli väsitav lugeda. Eriti jahmatav oli lõpp. Peaaegu 76 lehekülge Shannon muudkui heitles, kas vihata või armastada Rafe'i ja siis järsku, ilma mingi selgituseta lugejale, jõudis ta otsusele, mida oma tulevikuga peale hakata.

Hinne: 2 / 5
Sildid: kindle, paranormaalne armastus, vampiirid, deemonid, hinne 2, Felicity E. Heaton

_________________________________________________________________________
"The Duchess of Love" - Sally MacKenzie
Pikkus umbes 106 lk
Otsisin goodreads.com leheküljelt raamatut, mille kaanel on koer, kui leidsin selle pärli.  
Naljakas lugu räägib Greycliffe'i hetsogist, kes on tiitlit kandnud juba 12 eluaastast peale. Nüüd, pea kümme aastat hiljem, igatseb ta kas või ühe päeva olla lihtsalt Drew.
Selline võimalus avaneb, kui ta koos oma nõo Nigeliga esmakordselt oma maavaldustesse läheb ja majapidajanna Nigelit hetsogiks peab. Nigel punnib küll alguses vastu, kuid on lõpuks nõus Drew'ga külastuse ajaks kohti vahetama.
Ning loomulikult just sellel päeval kohtab Drew oma unelmate neidu -  Venus Collingswood'i, kel on plaan oma raamatukoist õde hertsogile naiseks sokutada.

Arvamus:
Mulle hakkas tobe kaanepilt tohutult meeldima.  Lugu ise oli ka äärmiselt vaimukas ja peategelaste esmakohtumist lugedes naersin end lausa hingetuks. Jaburatele seikadele vaatamata on tegelased usutavad, aga samas ka meeldivalt naljakad. 

Hinne: 4 / 5
Sildid:  kindle, ajalooline armastus, humoorikas, hinne 4, Sally MacKenzie

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...