esmaspäev, 29. oktoober 2012

"Trouble in Mudbug" - Jana Deleon

1. raamat sarjast "Ghost-in-Law".

Kui  Maryse Robicheaux poleks läbinisti kena inimene, lööks ta rõõmust käsi kokku. Ta jube ämm Helena Henry, kes tervet linna terroriseeris, on kõrvad pea alla pannud. Kui noorel botaanikul õnnestuks nüüd veel Helena poeg, oma neetud abikaasa, üles leida, et lahutuspaberitele allkiri saada, saaks Maryse oma eluga lõpuks edasi minna.
Seda suurem on naise õud, kui Helena matuseteenistuse ajal järsku kirstust välja ronib.
Maryse nädal muutub aina hullemaks, kui tuleb välja, et Helena on pärandanud talle looduskaitse all oleva märgala, keegi rikub ta auto pidurid, ta saab endale seksika meeskolleegi Luc LeJeune'i  ja Helena vaim kummitab teda soovides minia abi, et oma mõrtsukas leida.

Arvamus:
Esimene täispikk romaan, mida ma arvutis kindle programmi kasutades lugesin. Ka see raamat on siiani amazonis tasuta. 
Tegu on omapärase krimkaga, kus ohvri vaim painab miniat, et too aitaks tal mõrtsukat otsida. Just paranormaalne element meelitas mind lugema. Tegelased olid värvikad, kuid autor ei pingutanud üle ja mitte kordagi ei muutunud tegevus paroodiaks. Küll aga sai palju nalja. Natuke vähem raamatu teises pooles, millest mul oli tuline kahju. Armastuslugu oli usutav ja ei jätnud põnevuslugu tahaplaanile. Samuti pakkus raamat mõningaid üllatusi.

Pean siinkohal siiski ära märkima, et neile, kes ootavad raamatu lõpus vastust Helena mõrvale, valmistab teos pettumuse. Tegu on triloogia esimese raamatuga (teised osad maksavad juba mõlemad amazonis 3.99). Paljud asjad saavad küll lahenduse, kuid Helena kummitab raamatu lõpus ikka veel edasi.

Hinne: 3 / 5
Sarja raamatud:
"Trouble in Mudbug" -> amazon.com

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...