esmaspäev, 29. oktoober 2012

"Kaitseingel" - Nicholas Sparks

Originaalpealkiri: "The Guardian"
Tõlkija: Ly Lünekund
Pilgrim, 2008

Julie Barensoni abikaasa jättis talle enne surma kaks ootamatut kingitust: kutsika nimega Singer ja lubaduse, et jääb alati tema üle valvama. Nüüd, neli aastat hiljem, on kahekümne üheksa aastane Julie veel liiga noor, et armastusest loobuda. Ta on valmis uuesti riskima, valmis armastama. Aga keda? Kas see võiks olla Richard Franklin, haritud ja hea välimusega insener, kes kohtleb teda kui kuningannat? Või hoopis Mike Harris, kahe jalaga maa peal seisev kena mees, kes oli Julie abikaasa parim sõber? Neist ühe kasuks otsustamine peaks tooma naisele õnne, millest ta aastaid ilma on olnud. Selle asemel tuleb Juliel võidelda oma elu eest luupainajalikus õuduses, põhjuseks judinaid tekitav pettus ja nii mürgine armu¬kadedus, et sellest on saanud tappev iha ... 

Arvamus: 
Olen aastaid teadlikult Nicholas Sparksi raamatuid vältinud, kuna meedias kajastatavast on jäänud mulje (võibolla ekslik), et tema kirjutatud armastuslugudel on sageli äärmiselt õnnetu  lõpp. "Kaitseingel" tundus teistest Sparksi teostest erinevat, sest sisukirjeldus viitas trillerile. Lugesin läbi. Jah, kõik 608 lehekülge. Kuna kiri oli suur ja lehel üsna vähe teksti, kulus raamatu läbi lugemiseks vaid paar päeva.
Lootsin siiralt, et autor üllatab mind lõpus. Ei üllatanud, raamat lõppes täpselt nii, nagu ma arvasin. Pettuma ka ei pidanud. Lugu voolas, oli põnev aga kaunis ning psühhopaadi niinimetatud hingeelu kirjeldas autor väga kaasahaaravalt ja kõhedust tekitavalt.

Hinne: 4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...