teisipäev, 4. september 2012

"Uppuva pardi juhtum" - Erle Stanley Gardner

Perry Masoni 20. juhtum
Originaalpealkiri: "The Case of the Drowning Duck"
Tõlkija: Liina Smolin
Elmatar 2011

Perry Mason on seekord oma ustava sekretäri Della Streetiga puhkusel, kui ta abi palub kohalik rikas mees John L. Witherspoon. Ta tütar Lois on abiellumas noormehega, kelle ema tunnistas surivoodil, et nad abikaasaga varastasid poisi, kui too oli kolme-aastane. Suguvõsale ääretult palju tähtsust pöörav Witherspoon on aga välja uurinud, et noormehe isa hukati vanglas, kuna ta tappis oma äripartneri. Tütre õnne nimel on mees siiski valmis mööndusi tegema ja palkab Perry Masoni, et too leiaks tõendeid Marvin Adamsi isa süütuse kohta.

Arvamus:
Jessas, kui segane saab üks juhtum olla. Aga põnev ka. Nagu tavaliselt väänab Mason seadust ja kepsleb suurema osa raamatust seaduse ja kuritegeliku käitumise vahel oleval hallil alal. Della Streetil peavad olema terasest närvid, et temaga sammu pidada. Osa asju jõudsin välja nuputada, kuid osades asjades suutis autor mind ikka tõsiselt üllatada. Kõige enam meeldis mulle koht, kus Mason päästis pardikese elu, sest tuli välja, et pardid siiski võivad uppuda.


Ütlus raamatust:
"Igal inimesel, kes on elanud küllalt kaua, et olla midagi rohkemat kui lihtsalt ülikonnatäide, on elus mõni suletud peatükk. Kui mitte, pole ta ka inimene."  
                                                                                     Perry Mason lk 7

Hinne: 4 / 6

Perry Masoni juhtumeid:
"Ulguva koera juhtum" (sarja 4. raamat)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...