laupäev, 8. september 2012

"Nicholas Quinni hääletu maailm" - Colin Dexter

Originaalpealkiri: "The Silent World Of Nicholas Quinn"
Tõlkija: Kadri Pettai
Tänapäev 2011

Nicholas Quinn on kurt, ning seetõttu õnnelik, kui ta nimetatakse Oxfordis väliseksamite nõukogusse, mis koostab teste inglise keele üliõpilastele kõikjalt maailmast. Kui keegi tembib tema šerrit tsüaniidiga, on inspektor Morse´il tegemist valikvastustega mõrvaga. Quinni võis tappa ükskõik kes kitsast õpetlaste ringist. Ja kui Morse lõpetab, on paljastatud nende kõigi räpased saladused... 

Arvamus:
Eks ma pean vist alustama sellest, et olen suur briti krimisarjade austaja. Raamatus Morse'i abilisena tegutsev Lewis sai aastate eest endale omanimelise telesarja, mida ETV praegu pühapäeva õhtuti näitab ja mida ma andunult jälgin. Kui ma lõpuks ühendasin ekraani Lewis'e raamatu kõrvaltegelasega, oli loomulik asjade käik lugu läbi lugeda.
Raamat on jagatud neljaks küsimusega pealkirjastatud osaks. Eks nad ole samad, mis iga mõrva puhul - miks, millal, kuidas ja kes. Ja loomulikult selgub ka igas osas vastus.
Lugemise ajal  vaevasid mind kaks küsimust. Kas Morse'i võib liigitada alkohoolikuks? Millest ta küll mõtleb, kui Lewis Morse'i näol seda muiet näeb? Viimase küsimusega seotud seigad oli eriti ärritavad. Iga kord oli ilmselge, et Morse oli teinud mingi avastuse, kuid Lewis koos lugejaga jäeti oletama. Lõpuks kirtsutasin ma juba iga kord nina, kui Morse muigas. 
Mõrvalugu ise oli huvitav ja Morse'i prohmakad muutsid raamatu eriti sümpaatseks. Tuli välja, et kuigi inspektori mõte liikus õiges suunas, tegi ka tema kogemustega mõrvauurija mõnes kohas valearvestusi. Mõni ütleks siin, et see on andestamatu, kuid minu jaoks muutsid need seigad Morse'i inimlikumaks ja meeldivamaks ning eksimustele vaatamata tabab ta õige isiku.

Sel nädalal ilmus Tänapäeva kirjastuselt sarja neljas juhtum "Surnute missa".

Hinne: 3,5 / 5

Sarja raamatud:
"Viimane buss Woodstocki" (Kupar 1998)
"Viimati nähtud ristmikul" (Kupar 1999)
"Nicholas Quinni hääletu maailm" (Tänapäev 2011)
"Surnute missa (Tänapäev 2012)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...