teisipäev, 4. september 2012

"Ashes of Midnight" - Lara Adrian

6. raamat sarjast "Midnight Breed"
Peategelased: Andreas Reichen ja Claire Roth

Andreas Reichen oli lugupeetud vampiirikogukonna juht ööni, mil keegi tungis ta majja ning tappis kogu ta perekonna. Samal ööl hävis kogu maja tules ning Andreas Reichen kadus.
Nüüd on ta tagasi, et hävitada viimane vampiir, kes ta perekonna tapmisega seotud oli. Wilhelm Roth, kes andis käsu selleks kohutavaks veretööks, saab tunda kogu Reicheni lõõmavat raevu. 
Rothi püüdes ristuvad Andrease teed Wilhelmi naise Claire'iga. Kunagi olid Andreas ja Claire armunud ja nagu selgub, pole need tunded kuhugi kadunud. Kuid Andreasel on missioon, mis teda tasapisi hävitab - ta võimed on muutumas kriitiliseks ning viimane, mida ta tahab, on Claire'ile haiget teha.

Arvamus:
Arvan siiani, et Tegani lugu on siiani sarja parim, aga Andrease oma on sel väga tihedalt kannul. Lugu on huvitav ja natuke teise nurga alt. Esmakordselt ilmub sarja naine minevikust. Ning hargnema hakkab äärmiselt haarav lugu reetmisest ja armastusest.
Andreas meeldis mulle sarja ilmumise hetkest alates. Ta oli salapärane, võimekas ja ei kuulunud sõdalaste hulka. Mäletan, kuidas ma mõtlesin siis, et tahaks väga temast lähemalt lugeda. Raamat ületas kõik muu ootused.
Peategelased on sümpaatsed ja Wilhelm Roth kurjamina tasemel. Osa tegevusest leidis aset vampiirsõdalaste peakontoris ning  juttu oli kõigist tuttavatest tegelastest - suur pluss minu silmis.
Kõige häirivam, isegi rohkem kui kurjamite ettevõtmised, oli Mira osaline nägemiskaotus. Tegu oli küll õnnetusega, aga kui nii edasi läheb, on vaesel tüdrukul varsti vaja juhtkoera. Adrian võiks tüdruku rahule jätta. Kindlasti on ka teisi võimalusi, kui tegelased just peavad pilgu oma tulevikku heitma. 
Andrease võime oli tõeliselt lahe. Teiste vampiiride võimed on ka üsna huvitavad olnud, aga kuidagi taltsavõitu. Andrease võime juures meeldis mulle, kuidas ta pidi pingutama, et seda valitseda. 
Sari on endiselt kaasakiskuv ja Adrianil on varuks terve ports huvitavaid tegelasi, kelle edasisest käekäigust lugeda tahan.

Hinne:  4 / 5

Sarja raamatud:
"Kiss of Midnight"
"Kiss of Crimson"
"Midnight Awakening"
"Midnight Rising"
"Veil of Midnight"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...