reede, 17. august 2012

"Veil of Midnight" - Lara Adrian

5. raamat sarjast "Midnight Breed"
Peategelased: Niko ja Renata

Kuna keegi on hakanud esimese põlvkonna vampiire kõrvaldama, otsustab Lucan allesjäänud Gen One vampiire hoiatada. Ta saadab Niko Montreali otsima üht vampiiride rassi vanimat ja salapärasemat liiget Sergei Yakut'i.
Kanadas leiab Niko auväärse vampiiri asemel jätise, kes koos kaaskonnaga oma lõbuks inimesi tapab. Jälestust tundev Niko koristaks hea meelega Yakuti ise ära, kuid vampiiri ihukaitsjate hulgas on Renata, kes suudab mõttejõu abil vampiiri oimetuks lüüa.
Kui Yakut satub reeturi ohvriks, Niko vangistatakse ning Renata hoolealune Mira maha müüakse, on naise ainus võimalus Niko päästa ja värvata sõdalane endale appi Mirat otsima.

Arvamus:
Kuigi tegevus toimus sõdalaste peakontorist kaugel ja teised sõdalased tulid mängu alles raamatu lõpupoole, meeldis mulle sarja viies raamat väga. Selles oli kõike, mida ühes paranormaalses armastusloos olema peab - korralik tempo, huvitavad tegelased, piisavalt actionit, ohtu ja armastust. Isegi natuke nalja sai. Eriti ajas mind muigama Niko võime, mis oli tõeliselt lahe, kuid relvahullu vampiirsõdalase arsenalis tundus natuke liiga roheline.
Sarjale omaselt oli süngust, verd ja õõvastavaid detaile, kuid vähemalt ei tapetud selles raamatus Renata lähedast sõpra - kartus, mis painas mind esimestest lehekülgedest alates.
Väga meeldis mulle selle raamatu kangelanna Renata. Inglise keeles on olemas väljend "kick-ass heroine", mille võrdkujuks Renata suurepäraselt sobiks. Samas oli temas ka pehmem pool, mida nägi, kui ta Mira eest hoolitses. Teist korda sarja lugemise jooksul tundsin ma, et autor on paari loomisel täpselt kümnesse tabanud (esimene paaril oli Tegan ja Elise). Keerulisele algusele vaatamata olid Niko ja Renata koos vaimustavad.
Oh, pidin peaaegu unustama. Sõdalaste kamp sai väga omapärasel moel täiendust. Loodetavasti tuleb selle uue tegelase lugu sama huvitav, kui ta ise tundub.

Hinne: 4 / 5

Sarja raamatud:
"Kiss of Midnight"
"Kiss of Crimson"
"Midnight Awakening"
"Midnight Rising"
"Veil of Midnight"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...