teisipäev, 14. august 2012

"Sissemurdmine" - Dick Francis

Originaalpealkiri: "Break In"
Tõlkija: Peeter Kaasik
Varrak 2000 

"Kui džoki Kit Fielding kuuleb, et tema kaksikõde on sattunud raskustesse, tõttab ta kohe appi. Selgub, et ajalehes vallandatud laimukampaania ohustab õe abikaasa karjääri ratsahobuste treenerina. Kit püüab jõuda selgusele, kes või mis on selle kõige taga. Mida lähemale ta saladusele jõuab, seda suuremasse ohtu satub ta ka ise."

Arvamus:
Dick Francis oli tasemel nagu ikka. Väga mõnus raamat, kus polnud metsikut mõrva, verd ega soolikaid. Vaid põnevus ja pinge ning eesmärgiks leida kaabakas, kes süstemaatiliselt teiste inimeste elusid hävitada üritas. 
Tegelased olid sümpaatsed ja inimlikud. Mu lemmikuks selles raamatus oli Printsess, kes oma hobuseid narruseni armastas, kuid suutis siiski jääda kahe jalaga maa peale ja ei nõudnud Kitilt imesid.  
Eriti huvitav oli jälgida Kiti ja Bobby suhtlemist kuna mõlemaid oli kasvatatud teist vihkama. Raamatus oli mitmeid kohti, kus kasvatus selgest mõistusest jagu sai ja tragöödiast lahutas vaid sekund. Omamoodi müstikat lisas loole Kiti telepaatiline side oma õe Hollyga, mis pärast neiu abiellumist oli hakanud nõrgenema.
Loo kurjami osas suutis Dick  Francis mind tõeliselt üllatada. Kahtlustasin mitmeid tegelasi, kuid seda ma ei oodanud.

Hinne: 4,5 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...