pühapäev, 19. august 2012

"Ebatavaline sõprus: 47 erakordset lugu loomariigist" - Jennifer S. Holland

Originaalpealkiri: "Unlikely Friendships: 47 Remarkable Stories from the Animal Kingdom"
Tõlkija: Joonas Orav
Ajakirjade Kirjastus 2012

Raamat pakub lugejale võrratult südamlikke lugusid, milles loomad leiavad kõige hämmastavamaid sõpru teiste liikide esindajate seast. Ja pole ka ime, kui arvestada seda, millise kerguse ja innukusega loome meie sõprussuhteid koerte, kasside, hobuste ja muude loomadega. Kui avame silmad neile imelistele loomadele, kellega koos oma planeeti jagame, saame teada, kuidas kaastunne ja empaatia ületavad isegi liikidevahelisi piire. Südamesõpradeks võivad saada kassipoeg ja gorilla, elevant ja lammas, makaak ja tuvi, küülik ja merisiga – 47 südantsoojendavat lugu liikidevahelisest sõprusest muudavad täielikult meie arvamust loomadest ja nende eludest.
Arvamus
Armastus esimesest silmapilgust - just nii. Nägin raamatut paar nädalat tagasi toidupoe raamatunurgas ning kohe oli selge, kuidas ma sünnipäevaks saadud Apollo kinkekaarti kasutan.
Lood on hämmastavad ja pildimaterjal fantastiline. Osad sõprussuhted on lühiajalised ja teised kestavad läbi aastate, kui mitte aastakümnete. Kui keegi kahtleb, kas loomadel on hing või kas nad on võimelised emotsioone tundma ning sõprussuhteid sõlmima, siis loodetavasti on kõik raamatu lõpus seda usku, et loomad on emotsioonide osas tunduvalt avatumad ja ausamad kui inimesed. Või nagu mu isa ütles: "Hoopis inimene on see tuim ja külm tükk." 
Eriti lahedaks teeb raamatu, et selles on ka paar inimese ja üsna ootamatu olendi sõprussuhet ning peale selle veel üks Ameerikas elava eestlanna lugu tema lemmikutest.

Hinne: 6 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...