esmaspäev, 16. juuli 2012

"The Mane Squeeze" - Shelly Laurenston

4. raamat sarjast "Pride".
Peategelased: Gwen O'Neill ja Lachlan 'Lock' MacRyrie

Gwen O'Neill on suurema osa elust oma ema Roxy O'Neilli jamasid klaarinud. Järjekordset segadust lahendades kohtab Gwen Lock MacRyrie'i - pea kahemeetrist grisli kujumuutjat.
Lock on harjunud, et teised kujumuutjad teda kohates tavaliselt karjuma hakkavad ja ära jooksevad. Kuid mitte imeliselt mee järele lõhnav Gwen.
Mõni aeg hiljem kohtuvad nad taas ja seekord juba eluohtlikus olukorras.  Rahvusparki nädalalõppu veetma sõitnud Gwen satub koos sõbranna Blayne'iga ohtliku hundikarja kallaletungi ohvriks. Viimases hädas teeb Gwen midagi kujumuutjate maailmas ennekuulmatut - äratab meelega üles jõe ääres tukkuva grisli, kes pole keegi muu kui Lock.
Üsna pea leiab Gwen, et möirgele ja ilmatusuurtele küünistele vaatamata on Loch tõeline kaisukaru, kes üritab teda vaid kaitsta. Ja Lock avastab, et absurdsete hirmudega toruluksepast tigon just talle õige naine. 

Arvamus:
Sügavalt ohkama võttis. Mulle meeldis juba raamatu kaanel olev mees. Selline pilk võib põlved nõrgaks võtta. Raamat oli veel parem. Põlvi nõrgaks ei võtnud, aga lugesin poole ööni. Lock ja Gwen olid koos nii nunnud.description 
Arusaamatu, miks teised kujumuutjad Locki niivõrd kartsid. Ta oli ju tõeline mõmmik. See, kuidas ta oma varvastega mängis, ajas mind alati naerma. Ja tal oli nii lahe perekond.  Praegugi ajab muigama, kui meenutan Locki vanematega seotud seiku.
Igav raamatut lugedes ei hakanud. Gweni ema Roxy kirju minevik jõuab lõpuks talle järele ja kogu jama saab enda kaela Gwen ning ta parim sõber Blayne. Perekonnadraamad, oma äri alustamine, parima sõbra saladuslikud kadumised, arvete klaarimised vihavaenlastega, varjudes luusivad inimröövlid (loe: hübriidide röövlid) ja armumine suurde grisli mürakasse - igavleda Gwenil ja ka lugejal juba ei lasta. 
Rulluisu derbiga seotu jäi minu jaoks natuke kaugeks kuna ma ei tea mängust suur midagi. Kujumuutjate versioon tundus natuke liiga verine, aga Blayne'i entusiasm haaras kaasa ja lõpuks elasin ma Assault and Battery Park Babes (see on muideks naiskonna nimi) karmidele tibidele tõeliselt kaasa.
Nalja sai palju, peategelased olid sümpaatsed ja kõrvaltegelased vahvad, raamat oli tempokas ja sarjale omaseid kuumi kohti leidus raamatus piisavalt.

Hinne: 5 / 5

Sarja raamatud:
"The Mane Event"
"The Beast in Him"
"The Mane Attraction" 
 "The Mane Squeeze"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...