esmaspäev, 16. juuli 2012

"Mehe ikkest priiks" - Jennifer Crusie

Originaalpealkiri: "Getting Rid of Bradley"
Tõlkija: Jana Linnart
Ersen,2008

Keskkooli füüsikaõpetaja Lucy Savage saab viimaks ometi lahti Bradleyst – ja mehe jubedast rohelisest lamamistoolist. Tegelikult on muruplats täis Lucy truudusetu eksabikaasa asju. Sest kuigi Bradley jättis lahutuskohtusse tulemata, on mees Lucy elust igaveseks läinud. Vähemalt arvab ta ise nii. Kui õde viib Lucy lõunasöögile vallalisepõlve tähistama, äratab nende jutt Bradley-nimelisest kasutust täist politseiniku tähelepanu, kes tahab sedasama Bradleyt raha kõrvaldamise eest vahistada. Uurija Zack Warren usub, et kena Lucy võib viia ta otse eesmärgile. Kui keegi Lucyt tulistab ja siis tema auto õhku laseb, nõuab Zack, et naine vajab ööpäevaringset kaitset. Mille tarvis on siis naisel kolm koera ja kiskjakass? Kuid mees nõuab õigust kolida Lucy majja... Nüüd luusib oht Lucy maja juures ja isegi tema köögis, vannitoas – ja magamistoas. Või on Zack, kes näeb oma sassis tumedate juuste ja musta nahktagiga välja nagu paharet, tegelikult hea ning just see, keda Lucy vajab.

Arvamus:
Viimasel ajal pole eesti keelde tõlgitud just palju selliseid armastusromaane, mis end lugema kutsuks. Niisiis tuleb huvitavaid teoseid otsida aastate eest avaldatud raamatute hulgast.  Tagakaanel köitis mu tähelepanu sõna "koerad" ja nii sai raamat ostetud ja ka läbi loetud. Ma ei nuta taga ühtegi senti, mis raamatu peale sai kulutatud. Tegu on väga muheda ja lõbusa looga, mida soovitan kõigile, kes armastavad humoorikaid armastusromaane. 
Lucy abiellub füüsikaseaduse ja maja pärast täiesti sobimatu mehega. Kui naine seda lõpuks taipab, tuleb mehe voodist blondi bimbo leidmine tõelise kergendusena. Lõpuks ometi saab ta Bradleyst lahti. Algab uus elu uue juuksevärviga, "päti" läbi kolkimisega ja ta koerakarjaga. Just erilise hõngu annavad  raamatule Lucy kolm lemmikut Heisenburg, Maxwell ja Einstein  - hei, tegu on ju ometi füüsikaõpetaja koertega. Eriti ajas mind naerma Heisenburg, kes oskas koeranalja ja viskas seda igal võimalikul juhul. Kusjuures Lucy oli nii jaburalt uhke veel, et Heisenburg selle ise välja mõtles. 
Nüüd siis Zack. Mida võib öelda raamatu kangelase kohta? Keskeale lähenev Zack on enne Lucy'ga kohtumist masendusse langemas kuna ta hakkab vanaks jääma ja peale on tulemas aina nooremad ja nooremad politseinikud. No ja siis kohtub ta Lucy'ga ja ...kodustub on vist vale sõna. Õigem oleks öelda, et ta kolib Lucy majja ja maailma ning leiab sealt endale kõik, mis ta elust enne puudu oli. 

Hinne: 6 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...