neljapäev, 12. juuli 2012

"Lover Eternal" - J.R. Ward

2. raamat sarjas "Black Dagger Brotherhood"
Peategelased: Rhage ja Mary

On käimas sõda vampiiride ja vampiiriküttide vahel. Musta Pistoda Vennaskond - kuus karmi vampiirsõdalast -  võitleb oma rassi eest. Needuse all kannatav Rhage on neist kõige ohtlikum - vennaskonna parim võitleja ja väsimatu naistemees. 
Kõik see muutub, kui Rhage kohtab Mary't - noort naist, kes põeb vähki. Rage kardab, et temas peituv koletis teeb naisele liiga, kuid samas ei suuda ta ka Mary'st eemale hoida.
Vampiiride maailma sattunud Mary teab, et see kõik - filmistaari välimusega mees, hoolitsus ja turvatunne -  on ajutine. Juba varem ta organismi laastanud haigus on tagasi ning Mary ei taha, et keegi ta kannatusi näeks.  Kuid üsna varsti peab ta endale tunnistama, et vaatamata kõigele, mis teda ja Rhage'i lahutab, on nad teineteisele loodud.

Arvamus:
Teine osa algab üsna pea pärast esimese osa lõppu. Vennaskond elab linnast väljas Dariuse häärberis. Öösiti madistavad nad ikka Caldwelli tänavatel lesseritega, kuid Wrath enam ei võitle, vaid tegeleb koos Bethiga valitsemisküsimustega. Butch elab koos Vennaskonnaga ja on Marissast tõsiselt sisse võetud.
Lugu algab sellega, et Mary tutvub tumma nooruki John Matthews'iga. Mary naaber Bella taipab, et John on vampiiriks muutumas ja võtab ühendust Vennaskonnaga. Kuna Johnil on vaja tõlki, läheb Mary temaga Vennaskonna häärberisse kaasa ja kohtab nii Rhage'i.
J.R. Ward oskab lugu edasi anda. Alguses ma natuke pelgasin, et  sari vajub ära, kuid õnneks seda ei juhtunud. Rhage'i ja Mary lugu oli kohati väga karm ja isegi räige, kuid samas väga kaunis ja mõtlemapanev. Olin esimese osa lõpus päris kindel, et Bethi ja Wrathi paarina ei trumpa keegi üle, kuid Rhage ja Mary vallutasid mu tormijooksuga. Kogu hool ja armastus ning see tohutu mure ja õrnus. Sest mis pidi sa ka vaatad, Mary ja Rhage'i lugu tundus algusest peale hukule määratud - üks on vampiir, kes elab sajandeid, teine inimene, kes pealegi põeb vähki. Lõpp lähenes lausa hirmuäratava kiirusega ja mitmel korral oli mul klomp kurgus, sest tegelastest oli niivõrd kahju. Meisterlikult kirjutatud raamat.

Veel meeldis mulle, et autor ei keskendunud vaid ühele paarile, vaid raamatus oli juttu kogu vennaskonnast ja ka nende verivaenlastest lesseritest. John Matthewsi lugu näib tulevat veel eriti põnev ja käänuline. Bella ajas mind küll natuke segadusse. Mina tema asemel oleks karjudes teisele poole jooksnud. Kuid väga huvitava olukorra oskas Ward tekitada küll. Kui vaid Marissa Butchile ka võimaluse annaks.
Autoril on omapärane anne anda sarja peategelastele, kes pealtnäha on eriti karmid vennad, nõrkused, mis muudavad tegelased lugejale veelgi sümpaatsemaks. Esimeses raamatu kangelaseWrathi silmanägemine on eriti halb ja Rhage kannatab nooruses sooritatud lolluse tagajärgede all. Samuti on lahe lugeda, kuidas Ward vampiiride erineva kultuuritaustaga maailma on sidunud inimeste popkultuuriga.

Hinne: 6 / 5

Sarja raamatud:
"Dark Lover"
"Lover Eternal"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...