reede, 8. juuni 2012

"Surmas surematu" - J.D. Robb

3. raamat sarjast "In Death".

Originaalpealkiri: "Immortal in Death"
Tõlkija: Ülle Jälle
Ersen 2001

 Ajastul, mil tehnoloogia suudab luua ilu ja noorust, võivad ahnus ja kirg need hävitada…
Ta oli üks maailma nõutuimaid naisi. Tippmodell, keda eesmärkide saavutamisel miski ei peatanud - isegi kui ta tahtis teise naise meest. Nüüd oli ta surnud, jõhkra mõrva ohver. Politseileitnant Eve Dallas pani kaalule oma karjääri, hakates uurima juhtumit, mille peamiseks kahtlusaluseks oli tema parim sõbranna, saatusliku armukolmnurga teine naine. Kõrgmoe maailma glamuurse pealispinna alt avastas Eve, et seda valitseb hävitav tung nooruse ja kuulsuse järele. See viis moelavadelt New Yorgi süngesse allmaailma, kus narkootikumid täitsid iga soovi - teatud hinna eest.


Arvamus:
Tahaks ju loota, et tulevik on ilus ja helge. Looda sa. Tänavatel on uus meelemürk - Surematus. Kusjuures rõhk on just sõnal "mürk". Sõltuvus tekib kiiresti ja umbes nelja aasta pärast ütleb kasutaja närvisüsteem üles. Järgneb surm.
Inimkond ei õpi. Ikka on raha ja ilu need, mis rattad pöörlema panevad. Ausalt öeldes tundsin raamatu lõpus masendust. Õõnes tunne tekkis. Lugu oli hea, kuid tulevikuühiskonnast maalitud pilt näis räpase ja tühisena. Isegi suhted - Eve ja Roake plaanisid selles osas pulmi - jäid kogu kriminaallooga seotud pasa varju.
Selles raamatus oli mul siiski oma lemmikkoht .
Dallas ja Roake on lilleseadja juures ja Dallasel on uus kuum niidiots ning ta tormab minema, enne aga käsib Roake'il palju palju lilli osta ja mitte petuuniaid unustada.

Hea oli, et lõppu ma ette ei näinud. Lahendus tuli nätaki ja pani silmi pilgutama, et mis nüüd siis juhtus. Võibolla oli probleem selles, et eksemplaris mida lugesin, oli neli lehekülge puudu ja uskuge mind, neljal leheküljel võib palju juhtuda.


Hinne: 3,5 / 5

Sarja raamatud:
"Surma ees alasti"
"Surma hiilgus"
"Surmas surematu"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...