neljapäev, 7. juuni 2012

"Iron Kissed" - Patricia Briggs

3. raamat "Mercy Thompson" sarjas.

Kolmandas osas satub Mercy endine boss ja hea sõber Zee mõrvakahtlusega trellide taha. Kuna enamus Hallidest Isandatest on nõus Zee ohverdama, lootes nii uudishimulikke lihtsurelikke oma asjadest eemal hoida, ei jää Mercyl muud üle, kui hakata lugu ise uurima.
Samuti peab Mercy tegema lõpliku valiku Samueli ja Adami vahel.

Arvamus:
Mis raamatu tempos puudu jääb, teeb see emotsionaalsusega tasa.
Alguse saab lugu haldjarahva üsna lihtsast palvest. Tasuks mõningate teenete eest tahavad nad, et Mercy kasutaks oma head nina ning nuusiks välja olendi, kes reservaadis haldjaid tapab.
Suur on nende üllatus, kui mõrvariks osutub inimesest reservaadi valvur. Veel suurem jahmatus tabab haldjaid, kui nad valvuri koju minnes leiavad mehe surnuna ning politsei kohe kohale kimab. Kuna Zee ei oska oma kohalolekut maskeerida, nabivad politseinikud ta kinni ja pistavad türmi.
Loomulikult hakkab Mercy kogu seda sasipundart lahti harutama ning asjad lähevad ikka tõsiselt käest ära. Ei taha kõike kirja panna, kuid see raamat ajas mind nutma. Kusjuures alguses ma ei saanudki aru, mis juhtus. Jäi selline kummaline kahtlev tunne ja lugesin uuesti eelmised leheküljed läbi. Keegi oleks nagu rusikaga kõhtu virutanud, kui loetust lõpuks aru sain. Ja siis ma tönnisin ... üsna kaua.
Pärast seda läks raamat aina emotsionaalsemaks. Vaevalt said pisarad kuivada, kui tulid stseenid Beniga. OMG. Uputus algas taas. Lahistasin nutta nagu hull.

Hinne: 4,5 / 5

Sarja raamatud:
"Moon Called"
"Blood Bound"
"Iron Kissed"

1 kommentaar:

  1. Mina ka vesistasin, aga ma olen üldse kõva piripill. Raamat meeldis kangesti. Kuigi lõpp oli ikka täitsa košmaarne küll. Viiest loetud osast vist kõige koledam.

    VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...