neljapäev, 7. juuni 2012

"Dark Lover" - J.R. Ward

1. raamat sarjas "Black Dagger Brotherhood"
Peategelased: Beth ja Wrath

On käimas sõda vampiiride ja vampiiriküttide vahel. Musta Pistoda Vennaskond - kuus karmi vampiirsõdalast -  võitleb oma rassi eest. Kui aga üks vennaskonna liikmetest alatult mõrvatakse, tunneb nende juht Wrath moraalset kohustust täita venna viimane soov - aidata mehe tütrel vampiiriks muutumine üle elada. Ainsa täisverelise vampiirina põlgab Wrath inimesi ja vampiire, kes nendega läbi käivad. Ta ainus eesmärk on hävitada nii palju vampiirikütte kui võimalik, sest sajandeid tagasi tapsid nood ta vanemad. Kuid siis kohtab ta Dariuse tütart Bethi ja Wrathi prioriteedid hakkavad tasapisi muutuma.

Arvamus:
Ausalt öeldes võttis sõnatuks. Hetkel võiksin natuke juhmi naeratuse saatel jäädagi korrutama, kui väga mulle see raamat meeldis. Kui super ja lahe kõik oli. Kuidas ma paar magamata ööd veetsin, et raamat läbi lugeda, kuidas ma tööl olles minuteid lugesin, millal koju jõuan ja raamatut edasi lugeda saan. Ja oleks see veel esimene kord, kui ma raamatut lugesin.
Tegelikult oli see kolmas kord ja iga korraga mu vaimustus aina kasvab. Lugu ise pole nii originaalne - see on vampiiride ja vampiiriküttide omavahelisest võitlusest. Ning nagu viimasel ajal ikka on vampiirid raamatu "head" tegelased. Vampiiriküttideks on aga oma hinge maha müünud vägivaldsete kalduvustega inimesed.
Mis mind eriti köidab, on raamatu
süngelt vaimukas stiil. Maailm on karm paik ja ka loo kõige romantilisemad kohad on mõnusalt sünkjad. Raamatus on piisavalt romantikat, seksi, põnevust ja vägivalda. 
Autor jälgib paralleelselt nii vampiiride kui ka vampiiriküttide tegemisi ja  nood viimased on ikka tõeliselt jubedad tegelinskid. Nende mõttemaailm, arusaamad ja teod panid külmad judinad mööda selga jooksma. Beebipuudri lõhnaga tekkivad seosed pole enam kunagi samad.
Vennaskonna liikmed on jälle tõelised maiuspalad - suured tugevad kaitsjatüüpi mehemürakad. Ja ometi tunduvad nad kõik nii haavatavad, mis muudab nad minu silmis veelgi huvitavamaks ja sümpaatsemaks.
Wrath ja Beth paarina  - dünamiit. Maa väriseb ja vapub. Kirg, õrnus, armastus, hoolimine. Lausa ohkama võtab. Beth on üldse väga lahe kangelanna. Ta on iseseisev ja tugev ning ei lase agressiivsel Wrathil, kellele meeldib kamandanda, endale pähe istuda.   
Mu lemmikuteks kujunesid Fritz ja Butch. Fritziga seoses meenuvad raamatu naljakaimad hetked ja ütlused. Butch aga meeldis juba esimestest lehekülgedest alates ja kui ta Marissaga kohtus, siis ma lausa sulasin lugedes kuidas karm võmm ülepeakaela armus.
Sari, mida julgen soovitada teistele paranormaalsete armastusromaanide lugejatele.

Hinne: 6 / 5

Sarja raamatud:
"Dark Lover"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...