pühapäev, 6. mai 2012

"What A Dragon Should Know" - G. A. Aiken

3. raamat sarjast "Dragon Kin"
Peategelased: Gwenvael the Handsome ja Dagmar "The Beast" Reinholdt

Põhjaterritooriumi oma hirmu all hoidev  Reinholdt "The Beast"  saadab Annwylile sõna, et tal on kuninganna jaoks väärtuslikku informatsiooni ja tahab kohtuda. Annwyl on aga rase ning Fergus pole nõus, et ta naine mööda maailma ringi kolab. 
Annwyl palub mehevennal Gwenvael'il  oma saadikuna Põhjaterritooriumile lennata ning läbirääkimisi alustada. 
Uhke  ja edev Gwenvael rikub võimalused läbiraakimisteks juba enne nende algust, kui ta "The Beasti" kohates laginal naerma hakkab.
Dagmar "The Beast" Reinholdt on väike prillidega hall hiireke ja veel ka naine. Nüüd peab Gwenvael tegema kõik endast oleneva, et Dagmarit lepitada, sest naise valduses olev info võib päästa Anwylli ja ta tulevaste laste elu.

Arvamus:
Tegu on siiani sarja parima raamatuga. Gwenvael ja Dagmar on mõlemad meistermanipuleerijad ning nende armulugu on äärmiselt põnev ja naljakas.
Raamatus pole ühtegi igavat kohta. Tegevus on huvitav ja kaasahaarav, liikudes Põhjaterritooriumilt Annwyl'i kuningriiki ja tagasi. Autor on võtnud aega tegelaste arendamiseks ja nende mõttemaailma tutvustamiseks. Seksi on vähem ja tegelaste suhe areneb, enne kui selleni jõutakse.
Dagmar on väga huvitav tegelane, kes vaid oma keele ja mõistusega suudab ka parimad vastased seljatada. Ei kohku ta tagasi lohede ega hambuni relvastatud sõdurite ees.  Pealtnäha hall hiireke valitseb tegelikult oma isa valdusi, ajades vendade naised kadedusest ja vihast puhevile.
Gwenvael oli kahes esimeses raamatus kergemeelsuse musternäidis. Naised, lõbustused  ja ta oma ilu näisid olevat kõik, mis ta tähelepanu köitis. Ta oli suur ringiaeleja ning mitmel territooriumil on siiani ta pea eest kopsakas tasu välja pandud. Sealhulgas on tasu välja pannud ka Põhjaterritooriumi lohed nii et võite ette kujutada, kui pingeliseks olukord kujuneda võib.  Seepärast on üsna uskumatu, et Annwyl valib just Gwenvaeli diplomaadiks, et alustada läbirääkimisi Põhjaterritooriumiga. Annwyl ei eksi. Selgub, et Gwenvael on äärmiselt võimekas nii diplomaadina kui võitlejana ja koos Dagmariga on nad lausa võitmatud.
Loomulikult on tagasi kogu Gwenvael'i perekond oma lahedas "verejanulises armsuses" ja ka Dagmaril on  väga värvikas pere- ja sõpruskond, keda tasub tundma õppida.
Olen taas  leidnud sarja, mille lugemist on võimatu katkestada. Ja julgen seda soovitada kõigile neile, kellele meeldivad lohed, seiklused, huumor ja armastus.

Hinne: 5 /  5

Sarja raamatud:
lühiromaan "Dragon on Top" kogumikus "Supernatural" 
"Dragon Actually"
"About a Dragon"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...