teisipäev, 8. mai 2012

"Täiuslikku püüdes" - Susan Mallery

1. raamat sarjast "Fool's Gold"
Peategelased: Charity Jones ja Josh Golden

Originaalpealkiri: "Chasing Perfect"
Tõlkija: Jana Linnart
Ersen 2010


Fool's Gold on maaliline USA linnake California osariigis. Linnakesel on vaid üks puudus - mehi on liiga vähe.
Uue linnaplaneerija Charity Jonesi üheks tähtsamaks ülesandeks saab linna meelitada uusi ettevõtteid, kus peamiselt töötaksid mehed. Loomulikult lööb selline tööülesanne Charity esialgu pahviks. Kui noor naine taipab, et tegu pole linnapea vildaka huumorimeelega ja probleem on olemas, hakkab ta usinalt tööle.
Sageli aitab teda linnakese kuulsaim elanik - endine tippsportlane, jalgrattur Josh Golden. Kuigi Charity on kaunisse linnakesse armunud, ei soovi ta teha sama Joshiga, kelle järele õhkavad kõik linnakese naised. Mitu ebaõnnestunud suhet on noore naise ettevaatlikuks muutnud. Armastus aga ei küsi ja üsna pea on Charity mehest kõrvuni sisse võetud.

Arvamus:
Kuigi tegu on sarja esimese looga, lugesin ma eksitusena seda raamatut teisena ja see meeldis mulle tunduvalt rohkem kui sarja teine osa "Peaaegu täiuslik". Josh on sümpaatsem kui Ethan ning Charity ja Joshi armulugu areneb kuidagi loomulikumal moel. Natuke veider oli Charity mõtteviis suhte loomisel, aga see ei rikkunud lugu ära.
Tegelikult on aga raamatu tähtedeks terve kamp eri vanuses naisi. Peokorraldaja Pia on kohal kohe esimeses osas ning ta muutub aina sümpaatsemaks. Ta sõbranna Crystal kaotas Iraagis mehe ja võitleb nüüd vähiga. Väga nukker teema, mis annab raamatule palju juurde. Kahju, et sellest nii vähe kirjutatakse. Veel on linnakeses kaks õdedest tippjuuksurit, kellel mõlemal on salong ja kes on juba aastaid tülis. Lugege ise, kuidas linnarahvas selle olukorraga toime tuleb.
Huvitav on ka Jo, kes aastaid tagasi Fool's Gold'i ilmus ja roosades toonides baari avas, kus kossu ja jalka asemel näitavad telerid reality show'sid ja  seebioopereid. 
Mallery on raamatusse toonud ka kriminaalse kõrvalliini. Nimelt on keegi linnakassast peaaegu pool miljonit kõrvale sahkerdanud. Nii et romantika kõrval on ka natuke pinget ja põnevust.
Tegu on väga südamliku ja muheda romaaniga. 

Hinne: 4 / 5

Sarja raamatud:
"Täiuslikku püüdes"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...