pühapäev, 6. mai 2012

"Peaaegu täiuslik" - Susan Mallery

2. raamat sarjast "Fool's Gold"
Peategelased: Liz Sutton ja Ethan Hendrix

Originaalpealkiri: "Almost Perfect"
Tõlkija: Jana Linnart
Ersen 2010


Edukas kirjanik Liz Sutton naaseb kodulinna, et vennatütarde eest hoolitseda. Kaasas on tal 11-aastane poeg Tyler, kelle isa Ethan Hendrix oli Lizi noorusarmastus. Aastaid tagasi hoidsid nad oma suhte salajas kuna Ethan kuulus linnakese asutajate perekonda ja Liz oli tüdruk valelt poolt teed. Kui Ethan nende armastuse reetis, mõnitades Lizi oma sõprade ees, lahkus neiu linnast. 
Aastate jooksul üritas Liz Ethaniga kaks korda poja pärast ühendust võtta, kuid mõlemal korral ootas teda kibe pettumus. Nüüd on ta tagasi ja avastab, et kõik pole nii nagu näis - Ethan ei teagi Tyleri olemasolust.

Arvamus:
Mulle tohutult meeldis raamatu põhiidee noorest edukast naisest, kes tuleb tagasi kodulinna, kus teda noorena halvasti koheldi või temast välja ei tehtud. Liz oli iseseisev ja lahe tegelane ning fantastiline ema. Mulle meeldis kuidas ta oma pojaga suhtles, vennatütarde hirme hajutas ja usalduslikule suhtele aluse pani. Ethan jälle oli selline jobu. Ta suhtumine ja Lizi kohtlemine nii noore nolgina kui ka täiskasvanud mehena panid mind imestama, mida Liz küll mehes leidis, mida armastada.
Teine huvitav tegelane oli Pia. Mulle meeldis, et Liz taipas, et nooruse rumalusest on võimalik välja kasvada ja inimesed tõesti muutuvad. Just Pias oli näha seda arengut, mida ma Ethanis nii väga näha tahtsin, aga mida lihtsalt polnud. Ethani pärast kaotas raamat ka hindamisel punkte. Ta oli lihtsalt selline molkus. 

No ja kõige lõpuks taipasin ma, et alustasin kogemata sarja lugemist teisest osast. Erilist peavalu see ei põhjustanud. Eks ma seepärast jõudsingi peaaegu kolmveerand raamatut läbi lugeda, enne kui taipasin, et päris esimene lugu Fool's Gold'ist see olla ei saa.

Hinne: 3 / 5

Sarja raamatud:
"Täiuslikku püüdes"
"Peaaegu täiuslik"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...