pühapäev, 6. mai 2012

"Bayou Moon" - Ilona Andrews

2. raamat sarjast The Edge.
Peategelased: Cherise Mar ja William Wolf

Cherise Mar saab üleöö perekonnapeaks, kui ta vanemad salapäraselt kaovad. Mar'ide klannile kuulub Serval suur lahmakas soomaad, kuid rahaga on kitsas käes. Samuti on Serva kahe perekonna vahel juba aastaid kestnud viha ja vimm taas lõkkele löönud ning algamas on verine peatükk naabrite vaenutsemises.

Kujumuutjast William on suutnud end võlumaailma Weird poliitikast ja intriigidest mitu aastat eemal hoida, kuid nüüd värvatakse ta taas.
Cherise'i ja Williami teekonnad ristuvad. Mõlemal on oma missioon, kuid nende täitmiseks ja ellu jäämiseks peavad nad koostööd tegema.

Arvamus:
Selle raamatu tegevuspaigaks oli Serval asuv soomaa Muda (Mire) - omapärane ja ohtlikult lummav paik, kus Mar'id elasid. Mar'ide perekond oli äärmiselt mitmekesine kamp - rühm erinevate hämmastavate võimetega inimesi, kes olid üksteisele surmani lojaalsed ja suhtusid võõrastesse suure umbusuga. Paljud raamatu kõrvaltegelased olid just sellest perekonnast pärit ja tõeliselt lahedad.
Veel meeldisid mulle raamatu vinged kurjamid, kellel polnud ei südametunnistust ega moraali. Neil olid jubedad anded ning veel kohutavam välimus. Väga hästi suudeti edasi anda seda õõvastavat haigushoogude sarnast tunnet, mis nende läheduses inimesi tabas.
Lugu ise oli tõeliselt põnev, kohati naljakas, aga samas nukra alatooniga. Liiga palju mõttetut vaenu, kannatusi ja kaotusi.
Cherise ja William moodustasid väga huvitava paari. Olin raamatu alguses täiesti kindel, et Rose'i ja Decalnit nad üle ei trumpa, kuid lõpupoole pidin nentima, et William ja Cherise pakkusid esimese raamatu paarile tõsist konkurentsi.
Lõpp oli tõeliselt ootamatu. Sellist asjade arengut ma ette ei näinud ning just seepärast loen ka sarja kolmandat osa. Loodetavasti lisavad autorid järgmistele raamatutele ka piirkonna kaardid. See on siiani ainus, millest ma lugude juures puudust olen tundnud.

Hinne: 4,5 / 5

Sarja raamatud:
"On the Edge"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...