esmaspäev, 30. aprill 2012

"Surma ees alasti" - J.D. Robb

1. raamat sarjast "In Death".

Originaalpealkiri: "Naked in Death"
Tõlkija: Liis Parre
Ersen 2001

Aasta 2058. Tulirelvad on keelustatud ja New Yorgi majade vahel sõeluvad õhusõidukid, inimkond on kosmose asustanud, oma keha müümine on legaliseeritud ja geeniuuringud aitavad embrüost välja juurida enamuse vägivaldsetest kalduvustest.
Sellele vaatamata on mõrvaosakonna leitnandil Eve Dallasel tööd küllaga. Mõrv on ikka veel "moes" ning inimesed tapavad üksteist edasi.
Sarja esimeses juhtumis tegutseb New Yorgis külmavereline mõrvar, kes tapab prostituute, kasutades selleks relvi, mida Eve Dallas on siiani näinud vaid muuseumis. Juhtumit uurides ristub Eve'i tee saladusliku miljardäri Roake'iga, kellel on nii vahendid kui ka võimalus, kuid keda Eve ei suuda ette kujutada prostituute tapmas.

Arvamus:
Huvitav algus sarjale. Ausalt öeldes mu esimene katsetus lugeda krimkat, mille tegevus toimub tulevikus. Suurema osa ajast küll sellest aru ei saa, kui just keegi ei räägi mõnest tuleviku vidinast nagu automaatkokk või laser, mida politseinikud kannavad teenistusrelvana.
Lugu ise oli kaasahaarav, huvitavate käänakutega ja lahedate tegelastega. Mu isiklikeks lemmikuteks kujunesid Roake'i ülemteener Summerset ja kolmanda ohvri kass Galahad. Roake ja Eve on mõlemad hämara mineviku ja üsna keerulise hingeeluga.
Romantikat on raamatus omajagu, kuid ka piisavalt räiget vägivalda ja põnevust.

Hinne: 4 / 5

Autorist:
Huvitav on vast see, et J.D. Robbi nime taga peitub Nora Roberts - paljude kaasaegsete armastusromaanide autor.   
1992. aastal hakkas Nora Roberts oma romaane avaldama Putnam kirjastuse all. Kirjastus taipas kiiresti, et Roberts suudab aastas rohkem romaane kirjutada, kui neil on võimalus ta nime all avaldada. Kirjastus soovitas Robertsil ka teise pseudonüümi all tööle hakata. Autori agent veenis kirjastust, et nood lubaks Robertsil uue nime all romantilisi põnevusjutte kirjutada. See oli J.D. Robb'i ja tulevikumaailmas aset leidva "In Death" sarja alguseks.

J.D. Robb'i esimene romaan ilmus 1995. aastal. J ja D tuleb autori poegade Jasoni ja Dani järgi ning Robb on lühend nimest Roberts.
Üritades anda sarjale võimalust ise läbi lüüa, ei tunnistanud ei kirjastus ega Nora Roberts, kes tegelikult J.D. Robbi nime taga seisis. Alles 2001. aastal, kui ilmus sarja 12. raamat, avaldas kirjastus, et bestsellerite kirjutaja J.D. Robb on tegelikult Nora Roberts. Nüüdseks on sarjas ilmunud üle 30 romaani ja mitmeid lühilugusid.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...