reede, 6. aprill 2012

"Blood Bound" - Patricia Briggs

2. raamat "Mercy Thompsoni" sarjas.

Soovitus - eirake taas kaanepilti.
Raamat ei ole odav sopakas ja peategelane pole strippar, kuigi kaanepilt näib sellele viitavat. Tegelikult ajab marru, kuidas hea raamat nõmeda kaanepildiga ära rikutakse. Kas autoril tõesti polnud mingit sõnaõigust kujunduse osas?

Seekordses raamatus teeb Mercy vampiir Stefanile teene ning satub vampiiride maailma sasipuntrasse. Nimelt on keegi deemonist seestatud võluri vampiiriks muutnud ja siis  tekkinud koletise linnas lahti lasknud.
Inimesed muutuvad vägivaldseks ning paljud surevad. Ja loomulikult ei taha keegi vastutada. Kui kaduma hakkavad ka vampiirid ja kujumuutjad, nõustuvad kõik osapooled (kujumuutjad üsna vastumeelselt), et Mercy on parim isik koletist otsima.

Arvamus:
Patricia Briggs on mu oma maailmaga täiesti ära võlunud.
See raamat on tempokam ja põnevam kui sarja esimene raamat. Mercy on taas valmis võtma kogu maailma raskuse oma õlgadele ning sööstab pea ees tegevusse, et oma sõpru päästa.  Vampiiride maailm rullub lahti kõigi oma jubeduste ja veidrustega. Ja sellele vaatmata on see põnev ning Stefan mulle täitsa meeldib, isegi kui ta on "verdimev parasiit". Ma loodan, et ta saab kunagi oma õnneliku lõpu ja ei muutu teiste vampiiride sarnaseks.
Samuti saab raamatus rohkem teada libahuntide ja haldjarahva kohta. Ja kui vampiirid on kohati tõeliselt tülgastavad, siis haldjarahval jälle on omad luukered kappi peidetud. Nad on üsna hirmuäratavad ning krutskeid täis. Kohati oli raamat väga kurb ja kohati tõeliselt jube, aga siiski väärt iga minutit, mis selle lugemisele kulus.

Hinne 5 / 5

Sarja esimene raamat:
"Moon Called"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...