reede, 9. märts 2012

"Uus armastus" - Nora Roberts

1. osa triloogiast "BoonsBoro Inn"

Originaalpealkiri: "The Next Always"
Tõlkija: Raili Puskar
Ersen, 2012

Esimese osa peategelaseks on arhitekt Beckett Montgomery kes koos oma ema Justine'i ja kahe venna Ryderi ja Oweniga taastab BoonsBoro Inni, et seal võõrastemaja avada. 
Võõrastemaja taastamisega samaaegselt kogub Beckett julgust, et lõpuks ometi romantiliselt läheneda raamatupoe omanikule Clare'ile.
Clare, kelle abikaasa hukkus Iraagis on juba aastaid kodulinnas raamatupoodi pidanud ja oma kolme poega kasvatanud. Kui aga Beckett palub teda appi võõrastemajale reklaamtekste kirjutama, leiab Clare, et  ihkab peale ema ja ärinaise veel ka Beckett Montgomery kallima rolli.

Arvamus:
Juhuu. Lõpuks ometi on Nora Roberts tagasi. Pesu ununes masinasse ja põrand pesemata, kuna ma lausa neelasin raamatut.  See oli lihtsalt nii hea. Linn ja selle elanikud lausa haarasid endasse. Kõige lahedam kogu loo juures on fakt, et BoonsBoro Inn on tegelikult ka olemas ning kõik need toad on just sellised, nagu autor neid kirjeldab. Samuti ka linn ja teised hooned.
Enne lugemist käisin Amazon.com lehel, et teiste lugejate arvamusi lugeda, sest Robertsi viimased teosed on mu mõnevõrra ettevaatlikuks muutnud. Paljud kurtsid seal, et autor on kirjutanud pea 400-leheküljelise reklaamibrožüüri oma kodulinnast ja perele kuuluvast hotellist. Ja siis? On olemas kuldne reegel - kirjuta sellest, mida sa tead. Nii vähemalt rääkis meile kunagi kirjanduseõpetaja. Ja kui Roberts suudab oma kodulinnaga siduda meeldejäävate tegelastega haarava loo, tutvustada hämmastavat ja omanäolist paika ning meelitada linnakesse paksu rahakotiga turiste, siis andku aga klaviatuurile valu.

Hinne:  4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...