pühapäev, 18. märts 2012

"The Secret" - Julie Garwood

1. raamat sarjast "Highlands' Lairds".
Peategelased: Judith ja Ian

Aasta 1200  
Judithi parim sõbranna Frances Catherine on just sünnitamas oma esimest last. Aastaid tagasi antud lubadust täites reisib Judith Šotimaale, et tulevasele emale toeks olla. Samuti tahab Judith kas või kaugelt näha laird Macleani, kes on ta isa.
Ian Maitland on oma klanni juht ja hõivatud mees, kuid venna ja vennanaise palvet täites reisib ta hingepõhjani vihatud Inglismaale, et vennanaise sõbranna mägismaale tuua.
Upsaka ja kõrgi preili asemel kohtab Ian hella südamega põikpäiset Judithit, kes tasapisi mehe südame vallutab. 

Arvamus: 
Mulle raamat meeldis. Kuna ma aga Šotimaa ajaloost tean üsna vähe, siis ei oska öelda, kui tõepärane oli raamatus kujutatud eluolu. Usun, et raseduse ja sünnitamisega seotud kirjeldused olid tõesed ja ka tohutult huvitavad, kuid vanemate kogu jättis küll üsna naeruväärse mulje. Eriti laulatusel toimunu. Pruudi jahmatus pärast tseremooniat oli täiesti õigustatud.
Dialoogi jäi natuke väheseks. Kirjeldused olid kaasahaaravad, aga mõningad mõtisklused venisid lehekülgede kaupa. Kindlasti oli tegu raamatuga naistest ja naiste sõprusest. Esmakordselt lugesin ajaloolist armastusromaaniromaani, kus räägiti raseduse ja sünnitusega seotud probleemidest ning eriti just naiste hirmudest. Vot ei olnudki nii kanged, et hommikul läksid põllale, sünnitasid lõunaajal põllupeenral tite ja pärastlõunal koristasid saaki edasi. Kardeti hoopis valu ja surma. Tunti alaväärsust kiriku absurdsete nõudmiste ja reeglite pärast ning abitust kuna mõistvaid abikäsi polnud kusagilt võtta.
Romantikat oli, ka intriige ja põnevust ning natuke nii muhedat kui ka ajuvaba huumorit.

Hinne: 4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...