pühapäev, 25. märts 2012

"Oksa Pollock. Kadunute mets" - Anne Plichota, Cendrine Wolf

2. raamat sarjast "Oksa Pollock".

Originaalpealkiri:  "La forêt des égarés"
Tõlkija: Ott Ojamets
TEA, 2012


Gus on kadunud! Oksa sõber lihtsalt haihtub ühel hommikul. Oksa leiab St. Proximuse kooli füüsikaklassi põrandalt poisi mobiiltelefoni, millega on tehtud foto kummaliselt tuttavast naisest. Kes see on? Mis on saanud Gusist? Oksal pole aimugi.
Gusi otsinguil avastab ta oma perekonna saladused. Ohtlikud saladused. Selleks, et sõpra päästa, läheb Oksa kartmatult paralleelmaailma, kus maagia ja hirm käivad käsikäes ning kus eluohtlikud katsumused ei säästa kedagi.
Kas Noor Armuline ja tema kaaslased leiavad Kadunute Metsast väljapääsu?

Arvamus (täiskasvanu oma):
Loetud sai ka teine osa ning rõhutan veel, et tegu on  täiskasvanu arvamusega.
Toimetaja on teise osa kallal tööd teinud. Vead ei karanud lehtedelt vastu nagu see esimese raamatu puhul juhtus.  Raamatu alguses on mälu värskendamiseks paarileheline kokkuvõte esimeses osas toimunust.
Kõik peatükid olid pealkirjastatud, aga häiris see, et ma ei leidnud sisukorda.
 
Lugu oli taas olemas. Kohati küll üsna kummaline.
Edefias oli kombeks kurjategijad maali sisse vangistada. Seal pidi kurjategija mitmed katsed läbima, end tõestama ja paremaks inimeseks saama. Kes katsed auga läbi tegi, sai maalist välja. Otsuse selle kohta tegi Südamestuhnija, kes elas maali sees.
Gus satub veidral kombel maali, kus Südamestuhnija on tõeliselt rööpast väljas. Kurjategija asemel on sinna pettusega vangistatud süütu inimene ja nüüd satub sinna eksitusena veel ka Gus...
Siiani pole lool viga, omapärane aga huvitav mõte, millest võiks kooruda midagi eriskummaliselt head. Kuid kõik järgnev tundus jabur.
Gusi saadetakse päästma rühm ning  maali sees ootavad selle liikmeid ees kohutavad katsumused. Kohati sarnanes raamatu see osa luupainajaga.  Kihid, mida seltskond läbima pidi, olid ebamäärased ja ..... Ei oskagi kirjeldada tunnet, mis mind lugedes valdas. Lihtsalt häirima jäi.
Kohati oli raamat õõvastav - kui kirjeldus jõudis oravapeadega juurikateni, siis pööritasin silmi ja mõtlesin, kes küll selle peale tuli. Samuti olid raamatus must lind ja must liblikas, kelle eesmärgist ma lõpuni aru ei saanudki.

Kui Oksa oleks natuke vanem, siis kahtlustaksin, et ta on bipolaarne. Kuna neiu saab raamatus neliteist, võib kogu ameerika mägede moodi meeleolu kõikumise vist puberteedi arvele kirjutada. Loodetavasti.
Täiskasvanud olid täpselt sama napakad, kui esimeses raamatus. Maali sees kohtub seltskond jubedate elukatega, kes inimesed unne suigutavad ja siis nende hinge varastavad. Ja mida nad teevad?  Istuvad maha ning üks täiskasvanutest peab loengu teemal kui jubedad ja ohtlikud on need olendid, kes neil  peade kohal lendavad.
Või siis teine näide, kus vana kõbi on majas koos invaliidiga ning sinna murravad sisse kolm täie tervise juures supervõimetega kurikaela. Vana kõbi teadis, et nad tulevad ja kui ohtlikud nad on, kuid arvas, et ta saab nendega üksi hakkama. Loomulikult ei saanud. Tagajärjed on kohutavad. Üks ärritavamaid asju raamatu juures oligi jälle heade tegelaste lihtsameelsus. Kurikaelu näidati hoopis arukamatena.
Selles raamatus oli minu jaoks liiga palju surma. Ehmatav oli lugeda lasteraamatust lõike, kus neutraalse või isegi hea tegelase / olendi tapmisest tehti ainuvõimalik valik. Jäi mulje nagu reklaamitaks halastussurma.

Kokkuvõtteks siis järgmist.  Kõik eespool kirjutatu on vaid minu isiklik arvamus. Samuti ka järgnevad laused. Oksa Pollock pole täiskasvanutele mõeldud fantaasiasari. Küll aga tundub see meeldivat lastele ja noortele. Täiskasvanuna leian, et raamat oli natuke parem kui eelmine. Mõte tundus huvitav, aga sooritus jättis soovida. Suure tõenäosusega minu kokkupuude Oksa Pollockiga siin ka lõppeb.
Jään ootama teie arvamusi raamatust.

Hinne. 2,5 / 5

1 kommentaar:

  1. Lugesin läbi selle soperduse, mida uhkelt blogipostituseks pidasin. Siit ka tarkus. Ära kiirusta ja enne postita, kui oled mitu mitu korda teksti läbi lugenud.

    Parandasin vead, muutsin natuke teksti ja nüüd peaks ta enamvähem vastama sellele, mis mul plaanis oli.

    VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...