reede, 9. märts 2012

"Midnight Rising" - Lara Adrian

4. raamat sarjast "Midnight Breed".
Peategelased: Rio ja Dylan

Euroopas reisides näeb Dylan noore naise vaimu, kes juhib ta hämmastavaid maalinguid ja inimeste luid täis koopasse. Ajakirjanikuna leiba teeniv Dylan pildistab parajasti koobast, kui teda hirmutab pimedusest välja ilmuv tohutu kogu ja naine põgeneb. Üsna varsti taipab Dylan, et koopas kohatud võõras jälitab teda.

Plahvatuses viga saanud ja oma naise reetlikusest kibestunud Rio ei lase kellelgi end oma missioonist kõrvale kallutada. Kui ta taipab, et vampiiride olemasolu võib kogu maailmale teatavaks saada, asub ta koobast pildistanud Dylanit jälitama ning lõpuks röövib naise, et kompromiteerivad fotod kätte saada. Dylan on aga jõudnud need juba oma bossile saata.

Arvamus:
Ja jälle oli autor samas vormis tagasi. Taas pidi vampiirsõdalane kangelannale rääkima oma päritolust ja miks päev rannas on halb mõte. Ma ootasin, millal järg Rio raamatuni jõuab ja ega ma päris pettunud pole, kuid mõneti jättis raamat soovida.

Vennaskonnal oli uus ja veelgi hirmsam vaenlane ning pinget oskas autor ka kenasti hoida. Aga madinat oli vähem ja Dylani ning Rio armumine käis mul üle mõistuse. Väga Stockholmi sündroomi moodi kõlas kogu see lugu. Liigne kiirustamine rikkus tegelaste armuloo.  Samuti ei meeldinud mulle, et autor oli tagasi liini juures "tapame kõik kangelanna lähedased, et ta saaks alustada elu vampiiride keskel". No kui kaua võib. Kas mõnda originaalsemat lahendust siis polnud võimalik leida?
Veel üks asi, mis mind imestama pani oli hingesugulaste arvukus. Kusagil mainiti, et üks naine miljonist sünnib poolkuu ja pisara sünnimärgiga, kuid Dylan nägi  selles osas väga paljude viimase 50 aasta jooksul surnud hingesugulaste vaime. Kuidas neid vaime nii palju olla sai? Või on hingesugulaste arv inimeste hulgas tegelikult suurem?
Teisi sõdalastesi ja nende hingesugulasi mainiti ka siin ja seal. Mulle meeldis kuidas Dante ja Tessi lugu edasi oli arenenud. Samuti meeldis, et Rio lõpuks Evale andestas. Eva vaim lisas raamatule salapära. Järgmiselt raamatult on siiski mida oodata, sest kuigi Rio ja Dylan said oma õnneliku lõppu, jättis autor hulga lahtisi otsi. 

Hinne: 3,5 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...