pühapäev, 18. märts 2012

"The Madness of Lord Ian Mackenzie" - Jennifer Ashley

1. raamat sarjast "Mackenzies and McBrides"
Peategelased: Beth ja Ian

Aasta 1881. 
Perekond Mackenzie - neli venda - rikkad, võimukad, ohtlikud ja omapärased. Ükski korralik daam ei saa oma mainet kahjustamata nende seltskonnas liikuda.
Perekonna noorimat poega Ianit tuntakse kui Hullu Mackenziet. Suure osa noorusest hullumajas veetnud Ian on kindlasti vendadest kõige veidram. Samas on nägus mees kurtisaanide hulgas väga populaarne.
Pideva draama keskel elanud lesk Beth Ackerley on hiljuti suure päranduse saanud ja tahab nüüd vaid rahulikku elu. Noor naine tahab reisida, kunsti õppida ja vaikselt elu nautida.
Kuid siis otsustab Ian Mackenzie, et tahab Bethi endale.

Arvamus:
Hiljuti kuulasin loengut autismispektri häiretest. Juba esimesest leheküljest peale, torkas Ian silma kui omapärane kangelane, kes vastas väga mitmele autismihäire tunnusele.  Värskendav oli lugeda tegelasest, kes ei mahtunud tavaraamidesse. Veel huvitamaks tegi loo asupaik  - 19. sajandi Inglismaa ja Šotimaa, kus Iani olemust tõesti võeti hullumeelsusena.
Ma nautisin raamatut, Iani ja Bethi suhet. See tundus kõigile raskustele vaatamata nii õige. Samuti meeldis mulle, et kordagi raamatu jooksul ei tekkinud peategelaste vahele takistusi, mille juures halada, et see on ületamatu ja nende armastus on hukule määratud. Ian ja Beth toetasid ja usaldasid teineteist ning nende kiindumus kasvas iga peatükiga. Samuti ka väga romantilise suhtega seotud särin.
Autor sidus kauni armastuslooga ka kaks võigast mõrva ning minevikusaladused. Kui alguses tundus mulle nagu lörtsiks selline asjade käik Iani ja Bethi loo ära, siis hiljem ahmisin iga sõna ja elasin Bethi uurimisele väga kaasa. 

Tegu on ühe parima ajaloolise armastusromaaniga, mida siiani lugenud olen.


Hinne: 6 /  5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...