pühapäev, 18. märts 2012

"Annie's Song" - Catherine Anderson

Aasta 1890
Ümbruskond peab raamatu peategelast Anniet nõrgamõistuslikuks. Tüdrukut mõnitatakse ja alandatakse. Annie õpib varakult omaette hoidma ning uitab metsades. Kuni ühel päeval ta vägistatakse.
Alex Montgomery kuuleb kasvava õudusega, et ta loodrist noorem vend vägistas abitu "külalollikese". Süütunne sunnib meest neiuga abielluma, et Annie perekonda häbist päästa ning lapsele, keda neiu ootab, nimi anda.
Oma üllatuseks avastab Alex, et Annie on hoopis intelligentsem kui keegi arvata oskas.


Arvamus:
Taaskord tegu väga hea ajaloolise armastusromaaniga. Catherine Anderson suutis väga ilmekalt kujutada puudega noore naise vintsutusi ja raskusi tavamaailma sobitumisel. Ning rõõmu iga väiksemagi edusammu puhul. Raamatu ainsa puudusena võiks nimetada, et autor eelistas Alexi vaatepunktist kirjutamist. Samas kui hoopis huvitavam oli lugeda tegevustest ja ümbritsevast läbi Annie silmade nähtuna.
Kohati väga kurb, kohati tõeliselt vahva huumoriga kirjutatud lugu. Tahaks isegi öelda, et voolav raamat, sest kordagi polnud tunnet, et enam ei taha lugeda. Ma armusin koos Anniega Alexisse ja mehe kodakondsetesse. Ma vihastasin koos Alexiga Annie perekonna peale ja leppisin Annie veidra lemmikloomade maitsega.
Ning pärast epiloogi lugemist jäi põue hea soe tunne.

Hinne: 5 /  5


No nii. Selleks korraks olen ajalooliste armastusromaanidega lõpetanud. Mõned on veel järge ootamas, aga otsustasin vahepeal mõned krimkad ja ka paar tõsisemat teost läbi lugeda.

1 kommentaar:

  1. See võiks küll eesti keeles ilmuda. Loeksin huviga.

    VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...