pühapäev, 12. veebruar 2012

"Surm tüüril" - Michael Keyes

Originaalpealkiri: "The Murder Cruise"
Tõlkija: A. Mägi
Kuldsulg 1995

Raamatu tagant:
Miljonär Stirlingi luksusjaht "Princess" on tõeline iludus, lustisõitudeks kõikide mugavustega varustatud laev. Kuid sellel reisil valdab tema pardal olijaid surmahirm. Laeval hakkab tegutsema taltsutamatu, tavatult verejanuline mõrvar. Avamerel pole tema eest kuhugi varjuda, abi pole kuskilt loota. Miks ta tapab? On ta hull? Või on tal mingi arusaamatu eesmärk?
 Jubedas olukorras, kus kõik kahtlustavad kõiki, hakkab asja uurima noor teadlane Jim Tennent. Enne kui tõde selgub, satub ka tema elu mitu korda ohtu. Kuid see-eest leiab ta endale vapra ja veetleva abilise.

Arvamus:
Naiivne aga omamoodi põnev lugu. Mõrvalugu oli täiesti olemas. Ja kuigi mõrtsuka isik oli kergesti aimatav, oli huvitav lugeda, kuidas autor peategelase selle avastamiseni viis. Ise arvan, et ilma armastusloota oleks raamat parem olnud. Samuti ka ilma rohkete trükivigadeta, mis sundisid lauseid üle lugema. Üldmuljet see siiski eriti ei seganud.  Ajaviiteks sobis lugeda küll.
Kirjaniku kohta internetist infot ei leidnud. Sain vaid teada, et raamat ilmus esmakordselt 1934. aastal ja eesti keeles avaldas selle kirjastus "Loodus" 1937. aastal.

Hinne:  3 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...