reede, 3. veebruar 2012

"Smaragdatlas" - John Stephens

1. raamat sarjast "Alguse Raamatud"

Originaalpealkiri: "The Emerald Atlas"
Tõlkinud: Ragne Kepler
Tänapäev 2011

  Kate, Michael ja Emma on viimased kümme aastat ühest lastekodust teise rännanud. Nad ei tea oma perekonnanime ega ka põhjust, miks armastavad vanemad neist aastad tagasi jõuluõhtul loobusid.
 Siis saabuvad nad ühel külmal talveõhtul kõledasse Cambridge Fallsi linnakesse, kus inimesed on ebasõbralikud, puid ja lapsi pole ning öösiti luusivad  verejanulised hundid. 
 Salatoast avastatud roheline raamat viib lapsed viieteistkümne aasta tagusesse Cambridge Fallsi, kus linna hoiab oma hirmuvalitsuse all nooruke krahvinna. Algavad meeletud seiklused ning lastel tuleb veel mitmel korral raamatu abil ajas reisida enne kui headus ja õiglus võidule pääseb.

Arvamus:
 Mulle meeldis. Tempokas lugu usutavate tegelastega. Oli nalja, madinat, kurbi hetki, andis piisavalt mõtlemisainet ning raamatu lõpp pani järgmist osa ootama.
Algus meenutas mulle natuke Potteri sarja algust, kuid sealt edasi arenes hoopis teine väga kaasahaarav lugu.
Tegelasi oli piisavalt, kuid mitte nii palju, et kõik lootusetult sassi läheks. Eriti meeldiv oli, kuidas autor lapsi võlumaailma juhatades ka nende tundeid kirjeldas. Kõik ei olnud "oi, kui tore, maagia on olemas", vaid Kate, Michael ja Emma olid jahmunud, hirmul, põnevil, aga leidus ka lõbusaid, rõõmsaid hetki ja olukordi, kus muidu omavahel jagelevad lapsed näitasid üles suurt vaprust ja hoidsid kõigest hoolimata kokku.
 Minu jaoks täiesti uuteks olenditeks olid krahvinna käske täitvad huukajad. Nähtavasti olid nad kunagi inimesed, aga müüsid oma hinge ja muutusid verdtarretava kisaga elukateks. Loomulikud ei olnud nad raamatu ainsad kurjamid. Negatiivsetele tegelastel vastukaaluks oli autor loonud lastele appi ka hulga häid ja huvitavaid tegelasi. 
 Raamatu sisekaanel on foto säravate silmade ja väga kavala naeratusega mehest. Njah. See on siis raamatu autor John Stephens. Kindlasti teab ta härjapõlvlastest rohkem kui Michael ja Dr Pym kokku. Ja kindlasti teab ta ka järgmiste raamatute asukohti ning millised seiklused Kate'i, Michaelit ja Emmat ees ootavad. Nüüd tuleb vaid oodata, millal järgmine raamat ilmub.

Katkend:
Robbie rääkis neile, et Hamish, kuulnud, et ta pole enam kuningas, üritas endalt elu võtta, proovides endal pead maha raiuda. Aga tal ei õnnestunud muud kui end teadvusetuks koksata, ja kulus mitu pangetäit külma vett, et ta uuesti teadvusele tuua. See oli Hamishile, lisas Robbie, viimaste kuude lähim kokkupuude pesemisega.
                                                                                             lk 331

Rohkem infot raamatu kohta:
Emeraldatlas.com
Reklaamvideo
Kirjastus Tänapäev

Video YouTube'is:


Hinne: 5 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...