teisipäev, 7. veebruar 2012

"Öö läbi Charlie seltsis" - Jennifer Crusie

Originaalpealkiri: "Charlie All Night"
Tõlkija: Anne Kull
Ersen 2011

Raadioprodutsendi Allie McGuffey elu pole viimasel ajal just kiita. Kavaler vahetas ta noorema ja kütkestavama vastu ning nüüd kaotab ta ka parima saateaja.  Ettevõtliku näitsikuna otsustab ta tuhast tõusta ja teha ajutisest saatejuhist Charlie Tennielist raadiojaama populaarseima saatejuhi. Ja kuum armulugu Charliega oleks vaid lisaboonuseks. 
Charlie ei taha tuntuks saada. Mees on raadiojaamas hoopis omaniku soovil eraviisilist juurdlust läbi viimas. Kuid Allie on sihikindel ning Charlie on Alliest huvitatud. Paari üheöösuhtest saab siiras sõprus, mis võiks võimalusel isegi tõeliseks armastuseks kujuneda. Kuid aina lähemale jõuab päev, mil Charlie raadiojaamast lahkub.

Arvamus:
 Kus esimene peatükk on? Just see küsimus tekkis mul raamatut lugedes. Ei, tegu pole köitmisveaga, vaid hoopis muljega nagu algaks raamat keset lugu, mitte aga algusest. Mul kulus jupp aega, enne kui taipasin, miks Charlie raadiojaamas ringi nuhib. Kergemaks ei teinud olukorda ka raamatu tagakaanel olev tutvustus, kus pole ühte sõnagi Charlie lisaametist.
 Sellele vaatamata oli raamat väga lustakas ja muhe. Vaimukas dialoog ajas mitmeid kordi itsitama. Tegelased olid arukad ja meeldivad, kindlate arusaamade ja kõlblusnormidega. Loomulikult on igas meepotis oma tõrvatilk. Selles loos siis Allie endine kallim, raadiojaama staar, Mark, kelle Charlie kohe pärast esmakohtumist topiseks liigitas.
Tegevus oli hoogne ja lustakale sisule vaatamata oli raamatul ka väga tõsine pool, mis maailmas ikka veel arutelusid tekitab (raamat ilmus esmakordselt 1995. aastal).

Katkend, kus Allie, Charlie ja Joe narrivad mitte just eriti taibukat Marki.

  Mark vaatas Charlie otsast Allie ja Joe otsa, lugedes ilmselt Allie mõtteid. "Nii et kellega ta siis magab?"
 "Minuga." Allie tõstis käe nagu viks laps, tema plaan oli nüüd paigas. "Joe saab ta homme endale."
 "Väga naljakas," märkis Mark.
 "Minu jaoks mitte eriti naljakas," lausus Joe. "Mul tuleb kakskümmend neli tundi oodata."
 "Ma ei arva, et see on naljakas," ütles Mark.
 "Joe ka mitte," leidis Charlie ja Allie naeris, tal oli hea meel, et Charlie oli nendega pundis.
                                                                                                                lk 35

Hinne: 4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...