kolmapäev, 8. veebruar 2012

"Agatha Raisin ja surmapirukas" - M. C. Beaton

Agatha Raisini esimene juhtum

Originaalpealkiri: "Agatha Raisin  and the Quiche of Death"
Tõlkija: Marja Liidja
Tänapäev 2011

Energiapommist ärinaine Agatha Raisin müüb oma eduka PR-firma maha ja kolib Londonist rahulikku külakesse. Kohalikele mulje avaldamiseks otsustab proua võita quiche'de küpsetamise võistluse. Kuna soov võita on suur, aga oskusi napib, ostab Agatha piruka mainekast Londoni pagariärist. 
Päev pärast võistlust, mida Agatha loomulikult ei võida, leitakse küpsetiste kohtunik surnuna. Quiche'ist avastatakse mürkputke. Agatha peab pettuse üles tunnistama, et mõrvasüüdistusest pääseda. Naine ei usu aga, et tegu oli õnnetusega. Kuid just sellisele järeldusele paistab jõudvat kohalik politsei.

Arvamus: 
 Tõelise võhikuna otsustasin enne postituse tegemist välja uurida, mis asi see quiche ikkagi on. Väga põhjaliku vastuse sain järgnevast blogist -  Pisike ja Pisut Segi.  Kummaline, ma olen mitmeid kordi ümmargust lahtist pirukat teinud, aga peenest võõramaisest nimest lugesin esimest korda krimkas. Eespool mainitud blogi on suurepärane. Leidsin sealt muudki huvitavat. Näib, et tulevikus saab köögis üsna põhjalikult mässata.

 Nüüd aga raamatu juurde. Veetsin mõnusa õhtupooliku lugedes M. C. Beatoni loodud vanatüdrukust nuhkija sekeldustest. Ladus ja kerge lugemine. Lugu on huvitav ja areneb mõnusas tempos. Omamoodi peategelase arengulugu - võimuka ja üksildase pealinnast pärit naise eneseotsingud ja oma koha leidmine külakeskkonnas. Kirja on kõik pandud väga vaimukalt. Peale peategelase on veel terve hulk värvikaid kõrvaltegelasi nagu näiteks nooremuurija Bill Wong, kes sõpradele kassipoegi kingib või siis Doris Simpson, kellele peab sisuliselt maksma, et ta oma tööd ei teeks. Ka lõpplahendusele ei saa midagi ette heita.

Eesti keeles on ilmunud ka Agatha Raisini järgmine juhtum "Agatha Raisin ja nurjatu loomaarst".

Katkend raamatust:
 Vanad majad kriiksatavad ja ohkavad öö tulekul. Agatha lebas kaua ärkvel, võpatades iga hääle peale, kuni uinus äkitselt, üks käsi ahjuroobi käepidemel.
                                                                                                               lk 94

Hinne 4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...