laupäev, 14. jaanuar 2012

"Maaloomaarsti juhtumused" - David Perrin

Originaalpealkiri: "Don't Turn Your Back in the Barn: Adventures of a Country Vet"
Pildid: Wendy Liddle
Tõlkinud: Jaagup Alaots
Eesti Raamat, 2006


Raamatu tagant:
Doktor David Perrini töös on kirge, seiklust ja huumorit. sedasama on ka tema lugudes. Veterinaarist autor kirjeldab oma esimest tööaastat Briti Columbia maalilises Kootenays, kuhu ta värske koolilõpetajana rajas oma vastuvõtu, sai esimesed patsiendid ja lõi suhteid kõige erinevamate loomaomanikega. Sesse aastasse jagus suuri lootusi, pettumusi ja kordaminekuid, võite ja kaotusi. lugeja järgneb autorile tema igapäevatöös, rõõmustab koera tervenenud käpa üle, ilmavalgust näinud vasika üle, satub koos temaga ummikusse, otsib probleemidele loomingulisi lahendusi, kukub ja tõuseb taas. Igaüks, kes vähegi loomadest hoolib, elab kaasa kõikidele dr Perrini patsientidele, liikugu viimased ringi kahel või neljal jalal. Tema inim- ja loomaarmastus on nakkav!


Arvamus:
Mul pole sõnu, see on lihtsalt nii hea raamat. Väga elulised lood, fantastilised looduskirjeldused, rida omapäraseid tegelasi, kellest enamus kõnnib neljal jalal, on vaid osa raamatu võlust. Teine osa kuulub kindlasti illustratsioonidele. Vaadake või raamatu kaant. Kas pole tahtmist naeru pugistada? Eriti kui veel lisada, et kaanel kujutatud sokk (või siis pukk) on nimega Leebe William. 
Jaa, imeline raamat. Oli kohti, kus ma naersin südamest ja teisi lugusid, mis võtsid silma märjaks.  Autor räägib raamatus erinevate loomade ravimisest ja erinevatest protseduuridest lihtsas ja arusaadavas keeles, et lust on lugeda. Loomulikult on selles oma osa ka tõlkijal, kes on teinud suurepärast tööd. Neelasin raamatu ühe õhtuga (ööga) ning kindasti kuulub see raamatute hulka, mida mõne aja pärast uuesti loen.


Katkend raamatust:
Oli nii tore tööga ühele poole saada ja oma ihu soojendada. Keegi ei oodanud mind enam kannatamatult kusagile. Keskendusin hingamisele ja jälgisin, kuidas mu kõht tõusis ja vajus. Kuulsin korinat. Hajameelselt kujutasin ette hiina toitu, millest olin täna õhtul ilma jäänud. Nägin vaimusilmis auravat praetud riisi, mandlitega täidetud kana, magushaput searibi. Ma mõtlesin, kas Doris oli ikka läinud õhtul üksinda einestama. Kui oli, siis peaks see ju seal alles olema. Ma läksin laborisse ja seal see oligi. Mu suu hakkas vett jooksma, kui hambad taevalikku delikatessi lõin. Enne voodisseheitmist pole midagi maitsvamat kui juustuvõileib.

Hinne: 6 / 5


Autorist:
David Perrin on sündinud Kanadas Briti Columbia provintsis Trailis. Tema lapsepõlv möödus väikeses mägikülas Casinos. Lõpetanud Selkirki kolledži, käis ta Briti Columbia ülikoolis ja Saskatooni veterinaarkolledžis. Seejärel töötas ta kakskümmend kuus aastat loomaarstina Creston Valleys.  Juba noore mehena kirjutas ta luuletusi ja lühijutte, kuid esimene raamat ilmus 1999. aastal. 
1998. aastal sõitis David Perrin perega Hawaiile aastaks elama. Sel ajal uuris ta isesesivalt raamatuturgu ning pani kirja "Maaloomaarsti juhtumused".
Praegu elab ta taas kodukohas ja peab koos abikaasaga talu. Samuti on ta kirjutanud juba 5 raamatut oma kogemustest maaloomaarstina töötamisest. Tema raamatute vastu on huvi tundnud CBC Television kompanii, kes soovib raamatute põhjal telesarja luua.
http://www.davespress.com/index.php

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...