esmaspäev, 12. detsember 2011

"Väärt, et tema pärast surra" - Beverly Barton

Mõnikord on armastus tugevam kui surm...
Julgeolekuagent Dante Moran ei saa endale lubada luksust armuda, tema töös võivad emotsioonid surma tuua.

Peale selle ei ole ta kunagi toibunud kaotusvalust: tema kooliaja armsam sattus sarimõrvari ja vägistaja ohvriks. Ja Dante süda suri samal päeval, kui jäi kadunuks tema tüdruk. Aga kui ta palgatakse otsima Tessa Westbrooki kadunud tütart, kogeb Dante ehmatusega, kuidas tema ammu maetud emotsioonid pinnale kerkivad. Tessa äratab temas tundeid, mida ta pole tundnud noorukieast saadik ja mis lasevad tal aimata, et naisest võib saada midagi enamat kui klient.

Kuid Tessa minevik on täis saladusi ja et mõrtsukas ikka endiselt kummitab, peab Dante otsustama, kas Tessa on väärt, et tema pärast surra...


Arvamus:
Mõte oli väga põnev paljutõotava algusega, aga siis jäi lugu toppama ning  muutus kuidagi pinnapealseks. Tegelastes polnud sellist sügavust nagu lootsin. Kõik toimus liiga rutakalt - nii Leslie Anne'i leidmine kui ka Tessi ja Dante lugu. Jätsin sõna "arm" ära, sest armulugu tegelikult ei olnudki.
Samuti ei suutnud lõpp üllatada. Juba raamatu keskpaigas oli selge, kes on teose kurjam. Ootasin pikisilmi stseene, mida ei tulnudki, olid vaid viited ja vihjed, et need sündmused ja vestlused leidsid aset.

Mulle meeldisid väga Dante partneri Lucie ja Tessa tütre Leslie Anne'i tegelaskujud. Neis oli elu ja värvi ning Leslie Anne'ist lugedes oli kogu ta segadust ja valu selgesti tunda.  Väga kahju, et autor Tessi ja Dante  loomisel sama palju vaeva ei näinud, vaid nad nii lamedaks jättis.

Hinne: 2,5 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...