teisipäev, 27. detsember 2011

"Taas kodus" - Susan Mallery

Mõnest raamatust on väga raske mööda minna. Susan Mallery "Taas kodus" oli just selline. Suhtusin küll interneti avarusest tulevasse nõudesse "osta mind, osta mind" väga ettevaatlikult, sest pettumus Mallery varasema sarjaga seoses oli selgelt meeles, kuid lõpuks andsin alla. Süda peksles küll natuke, kui raamatu eest maksin ja kusagil ajusopis laulis keegi fraasi "tundlev mutike" kogu heliredeli ulatuses. Aga siin ta nüüd on.

Tutvustus raamatu tagakaanelt:
Pärast peaaegu kümne aasta pikkust tööd trendikas restoranis igatseb Jenna meeleheitlikult muutust. Tema abielu on karile jooksnud, ta on eneseusu kaotanud ja nii kaua aega toetanud oma endise abikaasa unistusi, et ei suuda enda omi isegi mäletada. Kuni märkab rendile andmise silti ühel majal oma vanematekodu lähedal ja näeb vaimusilmas omaenese köögikauplust.
Tema äri loomisele aitavad kaasa kogenud müügijuht ja Jenna kasuema. Kuid just siis, kui ta leiab läbi raskuste kindla jalgealuse oma uues elus, sammuvad sisse tema bioloogilised vanemad – kunagised hipid, kes on aastate eest lasknud Jenna adopteerida ja püüavad nüüd tütrega taas kohtuda. Miks nii hilja ja miks just nüüd, on küsimus, mis Jennat vaevab.
Nüüd tuleb Jennal lepitada vabameelseid Serenityt ja Tomi oma kasuvanematega, tutvuda vendadega, hakkama saada tunnetega uue armastuse puhul ja otsustada, mida teha oma eksabikaasa viimase pöörase sooviga. Lõpuks Jenna leiab, et pole olemas täiuslikku perekonda, vaid on ainult inimesed, keda me armastame...


Arvamus:
Raamat perekonnast, armastusest, süütundest ja valikutest. Ja lõpututest küsimustest. Kelle laps sa siis lõppude lõpuks oled - oma bioloogiliste vanemate või kasuvanemate oma? Kellel on õigus sulle nõu anda, pimekohtingut korraldada või lubada su eksile kapid kallale ässitada? Keda toetada ja keda kuulata?

Tegu pole tüüpilise Susan Mallery romaaniga. Selles pole läbivat tugevat armastuslugu. Autor kirjeldab hoopis kindlat ajavahemikku erinevate tegelaste elus. Ning tulemuseks on elujaatav raamat läbi kolme naise silmade. Peategelane Jenna, tema ema Beth ja kaupluse müügijuht Violet on äärmiselt meeldivad ja tragid naised. NIng kõigil neil on oma lood. Kohati naljakad, südamlikud ja kurvad. Romaani kõige kirkam, kuigi mitte kõige meeldivam tegelaskuju on kindlasti Jenna bioloogiline ema Serenity. Mind ei häirinud tema elustiil ega nooruses tehtud valikud, vaid hoopis ta rahulolematus Jennaga. Jenna on terve, hea haridusega, laia silmaringiga noor naine, kes on just alustanud uue eduka äriga. Beth ja Marshall on andnud talle korraliku kodu, kogu oma armastuse ning toe. Loomulikult on Jenna natuke lömmis pärast ebaõnnestunud abielu, kuid just vanemate toetusel on ta jalul ja valmis oma elu uuesti üles ehitama. Serenity'le aga sellest ei piisa. Ta on täiesti kindel, et Jennal oleks tema ja Tomiga olnud parem. Arusaadav, et ta mõtleb, mis oleks võinud olla, aga ta ütleb selle Jennale ka otse välja naeruvääristades Bethi ja Marshalli vanematena. Ja see on andestamatu. 
Mallery on romaani põiminud teisigi õrnu teemasid, mis mingil moel kõigi naiste eludest läbi jooksevad. Ei hakka nendest pikemalt pajatama. Las jääb midagi ka avastamisrõõmuks.

Hinne: 4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...