neljapäev, 22. detsember 2011

"On the Edge" - Ilona Andrews

1. raamat sarjas The Edge. 
Peategelased: Rose Drayton ja Declan Camarine

Tere tulemast Servale (The Edge) -  Eikellegimaale, mis laiub keset USAd ning on piiriks kahe dimensiooni vahel. Ühel pool Serva on tavamaailm (the Broken), kus maagia ei toimi, ning teisel pool on võlumaailm (the Weird), kus jällegi tehnikal pole mingit kohta ja maagia lokkab. Serv on koht, kuhu sa maandud, kui sind pagendatakse võlumaailmast või sinus on tavamaailmas elamiseks liiga palju maagiat.
Esimese raamatu kangelanna on Rose Drayton, kes töötab tavamaailmas illegaalse koristajana ja on oma kahe noorema venna hooldaja. Rose'i vennad on isegi Serva kohta  ebatavalised lapsukesed - Jack on kujumuutja ja Georgie surnumanaja. Nii on Rose'il nii tavamaailmas kui Serval käed-jalad pidevalt tööd täis. Siis aga ilmub Rose'i väravasse võlumaailmast pärit sinivereline Declan, kellel on plaanis neiuga abielluda. Kuna Rose'i on ta ebatavalise ande pärast -  sähvata valget -  aastaid taga kiusatud ja lausa jahitud, pole ta väljavaatest Declanile tõumära mängida just vaimustuses. Kui aga Servale ilmuvad koletised, kes õgivad maagiat, peavad Rose ja Declan oma jõud ühendama, enne kui vaenlane kogu Serva hävitab.

Arvamus:
Taas kord väga huvitav maailm. Võrreldes Kate Danielsi maailmaga (samad autorid) oli raamatusse sisseelamine tunduvalt kergem. No ja kui ma juba lugema hakkasin, siis enam ma pidama ei saanud. Lugu oli kergesti jälgitav, kuid pingeline, kus oli just parajal määral nii madinat kui armastust. Oi, ja veel milline armastuslugu.

Tegelased olid huvitavad ja meeldivad. Eriti meeldis Kate'i lojaalsus oma vendadele ja ta viis neid kasvatada. Leidsin temas tegelase, keda imetleda sihikindluse ja võime pärast kitsastes oludes poistele stabiilset kodu pakkuda. Jack ja Georgie olid  väga lahedad vennikesed ning neist lugeda oli puhas lust. Declan oli kohati üsna ärritav - selline ülbe jobu ja eneseimetleja. Alguses meeldis Rose'i kavaleridest William mulle tunduvalt rohkem. Aga mida kaugemale lugemisega jõudsin, seda selgemaks sai, et Rose'i mõjul muutus Declan paremaks ja mõistvamaks. Nad sobisid ja täiendasid teineteist.

Kogu raamatut läbis mõnus ja ka mõnevõrra ootamatu huumor, mis tegi loo veelgi paremaks.

"I'm too mad to punish you now. We'll talk about it when we get home. Go brush your teeth, comb your hair, put on dry clothes, and get the guns. We're going to Wal-Mart."
                                                                    Rose räägib Jacki ja Georgie'ga

"Are your ribs broken?" -  "Probably not. Cracked at most. We fought very carefully."
                                                                  katkend Rose'i ja Declani vestlusest


Hinne: 4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...