kolmapäev, 9. november 2011

"Supernatural" - Larissa Ione, Alexandra Ivy, Jacquelyn Frank, G.A. Aiken

Tegelikult olen ma jõudnud üsna palju lugeda, kuid mul pole olnud aega oma mõtteid ka blogisse postitada. Üritan selle nüüd tasa teha ja viimastel nädalatel loetu kenasti ka blogis ära märkida.

 Pärast "Jane Eyre" lugesin läbi ingliskeelse antoloogia "Supernatural".
Kui ma õigesti aru sain, siis on raamatu kõik neli novellat (lühiromaani) osad erinevatest romaanisarjadest.
"Vampire Fight Club" - Larissa Ione
Pärast venna vägivaldset surma, läheb noor kujumuutja Vladlena tööle vampiiride ööklubisse, et välja selgitada, mis noormehega tegelikult juhtus. Neiu peamiseks kahtlusaluseks saab seksikas vampiir Nathan, kes hea meelega Vladlena oma voodisse meelitaks...
"Darkness Eternal" - Alexandra Ivy
Suurusehullustust põdeva vampiiri käes neli sajandit vangis olnud Kata leiab end pärast vampiiri hukkumist vabaduse nautimise asemel hoopis põrgust koos vampiiri Urieliga...
"Kane" - Jacquelyn Frank
Kane teab, et Corrine kuulub talle. Kuid Kane teab ka, et temas peituva deemoni pärast on side tema ja kauni naise vahel keelatud. Siiski ei suuda ta Samhaini lähenedes end talitseda ja puudutab Corrine'i. Lihtne puudutus viib aga tagajärgedeni, mis võivad nii Kane'ile kui Corrine'ile saatuslikuks saada...
"Dragon on Top" - G.A. Aiken
Ülikust Brami saatmine Liiva Draakonite territooriumile paneb Ghleanna kannatuse tõsiselt proovile. Kuid keegi ei ütle kuninganna Rhiannon'ile "ei". Ning juba teel olles leiab sõdalane Ghleanna, et tal on aina raskem rahusobitaja Brami võludele vastu seista.

Arvamus:
Kuum, kuum, kuum. Isegi liiga kuum. Lühiromaanide kohta suutsid autorid hämmastavalt palju seksi lehekülgedele mahutada. Ja kuna lõpetasin raamatu juba üle nädala tagasi, siis ega eriti midagi muud meeles polegi. Üritan siiski ühtteist meenutada.

Larissa Ione "Vampire Fight Club" juures meeldis mulle loodud maailm. Eriti eredalt jäid meelde vennad, kes pidasid deemonite haiglat, kus igasugu koletised ja deemonid abi said. Huvitav mõte, mida ma varem pole kohanud. Mõttes oli isegi autori kohta edasi uurida ja vaadata, mida ta veel kirjutanud on.
 Hinne: 3 / 5

Alexandra Ivy "Darkness Eternal" oli ja ei olnud ka. Ma lugesin, aga mingit kestvat jälge see küll ei jätnud. Tegelased olid põrgus, aga leidsin ka seal olles aega teineteist lihalikult tundma õppida. Kusjuures peategelast oli mingi needuse või loitsuga enne 4 sajandit ühes asendis vangis hoitud. Jabur ju.
Hinne: 2 / 5

Jacquelyn Frank'i "Kane" ei haaranud algusest peale ja seda osa raamatust lugesin ma kiirustades. Mõte, et muidu korralikus mehes võib olla nii kiimas deemon, et ta isegi vigastatud naise vägistamise ees risti ette ei löö, oli üdini tülgastav. Samuti oli kogu olukord - voodi külge aheldatud deemon ja tema kõrval ärkav alasti naine -  nilbe ja lame.
Hinne: 1 / 5


Kõige rohkem nautisin ma G.A. Aiken'i lühiromaani "Dragon on Top". Kuigi ka seal oli kuumi kohti üllatavalt palju, oli lugu ise väga naljakas ja üle võlli. Tegelased olid omapärased ja kiiksuga - mida ikka oodata draakonitest / lohedest,  kes  inimkujul järglasi muretsevad, aga samas inimestest eriti lugu ei pea ja mõne isegi õhtuooteks nahka võivad pista. Autori lühiromaanis oli tõesti olemas lugu, aga ka piisavalt nalja ja madinat, et loetu meelde jääks. Otsustasin kindlasti autori sarjast "Dragon Kin" rohkem teada saada ja võimalusel ka teisi raamatuid lugeda.
Hinne: 3,5 / 5

Mulle meeldib fantaasiaraamatuid lugeda ja "paranormal romance", olgu ta siis eesti keeles mis nimega tahes, on väga lahe kirjandusžanr. Loodetavasti seda ikka saab kirjandusžanriks lugeda. Mõnikord ma aga tõesti soovin, et autor jääks truuks ka žanri teisele sõnale -  "romance" ning ei pakuks vaid sisuliine ja tegevust, mis sobivad vaid öösiti näidatavatesse täiskasvanutele mõeldud filmidesse.

Koondhinne: 2,5 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...