neljapäev, 10. november 2011

"Magic Bites" - Ilona Andrews

1. raamat Kate Daniels sarjas.

Kate Daniels on palgasõdur, kes teenib elatist maagiliste probleemide ohjeldamise ja kõrvaldamisega. Kuid kui Kate'i õpetaja ja sõber mõrvatakse, satub ta õiglust nõudes kahe tugeva fraktsiooni huviorbiiti.
Surnumanajad, kes kontrollivad vampiire ja kujumuutjate klann süüdistavad teineteist reas veidrates mõrvades ning tundub, et ka Kate'i sõbra surm on osa samast müsteeriumist.

Arvamus:
Kate elab Atlantas, kus maagia suvalisel hetkel võimust võib võtta ning kogu tehnika on sel ajal kasutu - telefonid ei tööta, autod jäävad keset teed seisma, isegi majad võivad kokku variseda. Sel ajal  möllab maagia  ning kriminaalidest maagid kasutavad seda aega kõiksugu koletiste ja peletise välja manamiseks. Kuna ma raamatust enne midagi ei teadnud, siis oli esimesi peatükke üsna raske lugeda. Lihtsalt ei saanud aru, mis toimus. Edasi läks kergemaks, sest maailm muutus arusaadavamaks. Viimasele leheküljele jõudes olin täitsa pettunud, et lugu läbi sai.
Kate oli sümpaatne kangelanna. Natuke küll kibestunud, aga üsna hea huumorisoonega, nutikas ja praktiline. Kuigi raamat oli mina-vormis, jäi Kate lõpuni sutsu saladuslikuks. Tegu on mingi võimsa saladusega Kate'i päritolu kohta, mis kindlasti järgnevates raamatutes välja tuleb. Läksin igatahes õnge ja otsustasin ka teise raamatu muretseda.
Eriti värskendav oli lugeda vampiiridest, kes ei olnud traagilised armastajad, vaid hoopis verejanulised koletised, keda vaid surnumanajad kontrollida suutsid. Oli ka üsna räigeid kohti - eriti upir-nimelise koletisega seotud kohad - mis panid vastikusjudinad mööda selga jooksma. Kogu raamatu õhustik oli süngem ja pinevam kui mu eelnevatel lektüüridel ning ma nautisin seda täiel rinnal.

Hinne:  4 / 5

Autorist:
Ilona Andrews'i nime all  kirjutab tegelikult abielupaar Ilona ja Andrew Gordon (kutsutakse Gordoniks). Ilona sündis Venemaal ja USA-sse jõudis teismelisena. Gordoniga kohtus ta ülikoolis õppides. Praegu elavad nad Texases ning on kahe populaarse raamatusarja "Kate Daniels" ja "Edge" autorid.

Kodulehekülg: http://www.ilona-andrews.com/

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...