kolmapäev, 12. oktoober 2011

Käik raamatupoodi

Kuna Apollos on hetkel Varraku ja Tänapäeva raamatute soodusmüük, siis võtsin plaani ka raamatupoodi taas külastada. Täna sai siis käidud. Ja seiklusi kui palju.

Hommik algas varakult. Käisin postipakiautomaadi juures, et nädala alguses tellitud kasutatud raamatud kätte saada. Edasi suundusin käsitööpoodi lõnga ostma ja lõpuks astusin ka raamatupoest läbi. Sisenedes jäi kohe silma, et raamatupood oli tühi. Peale müüja ja leti ääres askeldava töömehe ei näinud ma kedagi. Haarasin siis riiulist "Nullpunkti", leidsin veel ühtteist, tasusin oma nagu tavaliselt üsna suure arve ja asutasin end minekule.

Kui astusin turvaväravate vahele, hakkasid need järsku röökima. Müüja tõttas mulle järele ja lubas lahkelt raamatud teisest arvutist läbi lasta. Uus katse ja jälle kukkusid väravad karjuma. Ei jäänud muud üle, kui kraamisin oma maise vara kotist lauale - ostetud raamatud, tavapärase hetke lugemisvara, mobiili, lõnga, rahakoti ja postipaki. Ja näedsa, polnudki seal midagi kahtlast. Ei olnud ma maksmata kotti poetanud ei CD-d ega väikeseformaadilist raamatut.

Vaatasime müüjaga teineteisele nõutult otsa. Siis taipasin, et raamatuid on ju veel - nii endale tellitud "Švejk" kui tuttavale tellitud "Maailma Silm" olid letile pandud postipakis. Müüja tõttas kohe postipakiga väravate vahele ja kisa algas taas. Ei jäänud muud üle, kui kiskusin paki lahti. Abivalmis müüja leidis kohe raamatust "Maailma Silm" musta kleepsu, mis väravad lolliks ajas. Õnneks aitas selle vastu kleepsu hõõrumine vastu letipinda.

Kui tundsin huvi, miks väravad siis ei karjunud, kui ma poodi sisenesin, oli selgitus äärmiselt lihtne. Töömees, keda poodi astudes nägin, oligi turvavärava pärast välja kutsutud ning sel hetkel oli süsteem maas. Kui ma aga pärast arve tasumist lahkuma hakkasin, oli süsteem taas töökorras nagu me kõik veenduda võisime.

Tahan siin ka veelkord tänada sõbralikku müüjat Haapsalu Apollost, kes ei hakanud kohe süüdistusi loopima, vaid asus koos minuga kannatlikult otsima põhjust, miks turvavärav tööle hakkas. Aitäh, Teile.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...