esmaspäev, 10. oktoober 2011

"Bonds of Justice" - Nalini Singh

8. raamat Psy -Changelings sarjas.
Peategelased: Sophia Russo ja Max Shannon

Max Shannon on New Yorgi Õiguskaitsejõudude üks parimaid politseinikke. Kaasasündinud kaitsekilbiga Psy mõjutuste vastu, pole tal mingit lootust politseis karjääri teha, sest õigussüsteemi kontrollivad Psy-d. Seda suurem on Maxi üllatus, kui ta määratakse uurima juhtumit, kus keegi kõrvaldab Psy Nõukogu liikme lähimaid nõuandjaid.
Sophia Russo on J-Psy. J-Psyde anne on samas ka nende needuseks. Nad on võimelised inimeste mälust kätte saama kõige varjatumad mälestused. Sageli kasutatakse neid juhtumites, kus isegi karastunud võmmid närvi kaotavad. Psühopaatide mälestustes sorimine mõjub J-Psydele laastavalt  -  paljud lähevad lõpuks hulluks, sooritavad enesetapu või ootab neid sundravi, kus kustutatakse kogu Psy isiksus. 
Sophia on jõudnud staadiumisse, kus sundravile saatmine pole enam kaugel. Kuid siis määratakse ta Maxi partneriks. Koos peavad nad leidma mõrvari, kes õnnetuste ja enesetappude sildi all on kõrvaldanud juba 4 isikut.

Arvamus:
Esimene raamat sarjas, mille võiks ka krimkade alla paigutada. Ja kuna olen suur kriminaalromaanide lugeja, siis meeldis mulle raamat väga. Max ja Sophia on kindlasti üks mu lemmikpaare. Raamatus on sügavust kuna mõlemad tegelased on sümpaatsed, arukad ja väljakujunenud isiksused. Nende suhe arenes rahulikumas tempos kui mõnel eelmisel paaril ja oli oma olemuselt lihtsalt kaunis. Samuti pole raamat nii masendav nagu Katya ja Devi lugu, aga kohati on üsna kurb küll.
Psy Nõukogu liige, kelle juures Max ja Sophia töötavad, on Sascha ema Nikita Duncan. Ja see naine suutis mind küll üllatada. Ning meeldivalt. Ta on kas kõige külmalt kalkuleerivam naine maailmas või siis suurepärane näitleja.

Kõige enam meeldib mulle Singhi lugude juures nende mitmeplaanilisus. Autor ei unusta tegelasi ripakile ja kuigi põhirõhk on peategelastel räägitakse piisavalt palju ka teiste tegelaste arengust ja tegemistest. Need võivad olla väikesed tükikesed siin ja seal, aga Singhil on anne väheste ja õigete sõnadega palju edasi anda.

Kuigi raamat oli väga mõnus, tahaksin välja tuua paar asja, mis mind häirima jäid. Nii Dev (eelmise raamatu meespeategelane) kui Max on inimesed, kuid autor kirjeldab neid kui kujumuutjaid. Küll muutuvad silmad kassi omadeks, küll liigub mees nagu kiskja jne.
Teine oli Maxi ja Sophia saatus raamatu lõpus. Ma ei tahaks palju sellest rääkida, sest võibolla satub lugema keegi, kel endal plaanis kunagi sari läbi lugeda. Ütlen vaid, et see sarnanes väga Devi ja Katya raamatu lõpus juhtunuga. Mitte tegevused ise, aga just lõpu ülesehitus. Võibolla jäi see niivõrd häirima just selle pärast, et lugesin raamatuid järjest ja vahele ei jäänud aastast ooteaega uue raamatu ilmumiseni.

Sellele vaatamata on tegu väga hea jätkuga Psy-Changelings sarjale. Ja nagu ma enne ütlesin Max ja Sophia on fantastiline paar.

Hinne: 5 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...