kolmapäev, 5. oktoober 2011

"Blaze of Memory" - Nalini Singh

7. raamat Psy -Changelings sarjas.
Peategelased: Katya Haas ja Dev Santos


Unustatute organisatsiooni Shine juht Dev Santos leiab oma maja eest teadvuseta naise. Mälukaotusega endine Psy teadlane Ekaterina Haas (Katya) teab vaid, et ta on ohtlik. Devi peamiseks ülesandeks on oma inimeste kaitsmine ning lihtsam viis selleks, oleks Katya kõrvaldamine. Kunagi varem pole Dev kõhelnud, kuid miski Katyas sunnib meest viivitama. Tundub, et vaenlastel on õnnestunud luua täiuslik relv Devi halvamiseks- kaitsetu naine.
Katya Haasi mälu hakkab tasapisi taastuma ning õudusega taipab naine, et ta on programmeeritud mõrva sooritama. Ta otsustab võidelda, kuid ainsaks viisiks näib olevat Devi juurest lahkuda ning minna nii kaugele, kui võimalik. Põgenemine osutub aga raskeks kuna Dev leiab, et Katya kuulub talle.

Arvamus:
Eks ma pean jälle nentima, et Nalini Singh oskab raamatut kirjutada. Peategelased pole küll kujumuutjad, aga lugu on sellegi poolest kaasahaarav. See on nähtavasti kõige kurvem raamat üldse terves sarjas. Emotsionaalselt tõeliselt kurnav, sest lugu on lootusetu. Ja mõlemad peategelased teavad seda ning suudavad siiski üks päev korraga elada.
Raamatus on põnevust ja ohte, romantikat ja saladusi. Lugu on huvitav ja raamat hästi üles ehitatud. Häirima aga jäi peategelaste armulugu. Kohati see mõjus, kohati ei veennud mind üldse. Pealegi tundus see erinevate leeride vaheline armastuslugu natuke kulununa.
Seitsmendas raamatus on rohkem juttu Shine'ist ja millega Unustatud (seda nad loodavad, aga reaalsus on teine) tegelevad ning missuguseid probleemid nende liikmetel on. Kuigi sada aastat on möödas, on nad siiski Psyde järeltulijad ja murede vähesuse üle kurta ei saa. Singh on loonud Unustatute hulka mõned väga huvitavad tegelased, kelle edasisest käekäigust ma rõõmuga järgmistest raamatutest loeksin.
Huvitavaks detailiks raamatus on Psy ema kirjad oma imikust pojale ajajärgust, kus Psy rass alles kaalus Vaikuse plusse ja miinused. Kirjad annavad ülevaate Psyde võitlusest, et tervet mõistust säilitada ja ränkadest otsustest, mida nad ellujäämise tarvis langetama peavad. Tunnistan ausalt, et kirjad olid niivõrd põnevad, et paar korda lehitsesin raamatut edasi, et teada, millal järgmine kiri tuleb ja siis jälgisin pingsalt leheküljenumbreid. Väga meeldiks, kui Nalini Singh kirjutaks raamatu ka sellest ajajärgust  -  Psydest, kes otsustasid Vaikuse kasuks ja ka neist, kes Psy netist lahkusid.

"If good runs when evil rises then the world has no chance at all."
                                                                      Dev Santos

Hinne: 4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...