neljapäev, 8. september 2011

"Vampiraadid: Ookeani deemonid" - Justin Somper

Vampiraatide sarja 1. raamat.
On aasta 2512. Ookeanid on tõusnud. Koidab piraatluse uus ajastu.

Kaksikute Connori ja Grace'i purjekas upub kohutavas tormis. Meri viib nad teineteisest lahku ning nad peavad ise oma elu eest võitlema.
Connor satub tõelisele piraadilaevale ja peab endas selgusele jõudma, kas ta on piraadiks olemiseks piisavalt sitke. Poisile saadetud katsumused ei ole kerged, aga nagu ütleb üks tema uutest meeskonnakaaslastest: «Kerged teed ei ole meie kingataldu väärt.«
Grace leiab ennast sootuks kummaliselt laevalt, mis on juba väga kaua meredel seilanud. Mida rohkem tüdruk salapärase purjeka ja tolle meeskonnaga tutvub, seda enam saab talle selgeks, et tegemist pole mingi tavalise laevaga. Kas õel-vennal õnnestub uues ümbruses ellu jääda ja kas nad näevad veel kunagi teineteist? Ühine nendega reisil läbi kaardistamata vete. Vampiraatide teekond on kohe algamas... 

Arvamus:
Raamat seisis üsna kaua riiulis ja ka blogis 'Hetkel loen' rubriigis. Põhjuseks kartus, et lugu on oodatust halvem. Rõõmuga pean tõdema, et see pole nii. Kui asja tõsiselt kätte võtsin, sain raamatu kahe õhtuga läbi.
Huvitav oli. Kõhedust tekitas. Paar korda isegi katkestasin, sest kahtlesin, kas on hea mõte vastu ööd edasi lugeda. Pooleli jätta ei suutnud kuna raamat muutus aina põnevamaks.
Lugu on tempokas ja vaheldusrikas liikudes sujuvalt piraatide laevalt vampiraatide laevale. Autori loodud maailm on omapärane segu uuest ja vanast, helgest ja süngest. Tegelaskujud on huvitavad ja värvikad. Eriliselt kiindusin Scrimshaw'sse ja ometi ma kardan madusid. Kaksikutest meeldis Connor rohkem, sest taibuka tüdruku kohta võttis Grace'il liiga kaua aega, et taibata, kus ta asub. 
Nüüd tuleb oodata, millal Pegasus 2. osa välja annab. Esimene raamat lõppes nii põneva koha pealt, et jääb painama. Mis küll edasi saab? 

Hinne: 4 / 5
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...