pühapäev, 25. september 2011

"Sõdalased. Metsikusse ellu" - Erin Hunter

Sõdalaste sarja 1. raamat.
Neli metsikute kasside klanni on aastaid jaganud metsa oma sõdalastest esivanemate määratud seaduste järgi. Kuid nüüd ähvardab Kõueklanni kasse surmaoht, sest õel Varjuklann muutub iga päevaga tugevamaks. Vapraid sõdalasi hukkub üksteise järel ning mõnda surma varjab saladuseloor. Kõige rahutumal ja murelikumal ajal satub sõdalaste sekka tavaline kodukõuts nimega Ruuge, kellest võib kunagi saada vapraim klannikass.
Arvamus:
Alguses ajas kasside rohkus segadusse. Enamuse nimed olid veel käpp või  saba. Nii ma muudkui keerasin taas lahti Klannide lehekülje ja uurisin missuguse karvakeraga parajasti tegu oli.
Väga aitas ka raamatu alguses olev ümbruskonna kaart, kus kõikide klannide laagrid olid peale märgitud. Teine kaart ajas jälle segadusse. Raamatu lõpuni ei taibanud ma, mis eesmärgil see seal oli.
Lugu ise oli põnev, rääkides kodukassi sattumisest metsikute kasside klanni. Tegu polnud mingi imekassiga ja alguses tegi Ruuge päris põhjalikke prohmakaid ning sai karistada. Raamatu räigeimas kohas pidi Tulekäpp (Ruuge uus nimi) vana haiget kassiroju kasima. Vuh.
Kõueklannist oli huvitav lugeda. Nähtavasti sai autor inspiratsiooni indiaanlastelt ja ka tänapäeva inimühiskonnast ning kasutas seda oskuslikult kasside maailma loomisel. Paigas oli võimuladvik nii ausate juhtide  kui ka auahnete poliitikutega. Kassidel oli oma religioon ja meditsiiniabi. Peale võitluse teiste klannidega, oli raamatus juttu ka klannisisesest  intriigist. Huvitav lugemine igal juhul.
Natuke kummaline oli raamatu asukoht poes. Leidsin köite mudilaste ja noorema kooliea riiulist. Usun, et  nad naudivad väga Tulekäpa seiklusi, kuid kindlasti pole see vaid neile mõeldud. Teismelised tunnevad kindlasti ära õpilaste omavahelise hõõrdumise ja osade suhtumise Tulekäppa kui sissetungijasse. Täiskasvanud aga üsna jõhkra poliitilise mängu.
Nagu sisututvustuses kirjas, on loos ka üsna palju surma. Metsikute kasside elu pole alustassilt piima lakkumine nii et valmistage ennast ja ka oma lapsi ette rängaks teekonnaks koos Tulekäpaga Metsikusse ellu.

Autoritest:
Erin Hunter on kolme kirjaniku – Kate Cary, Cherith Baldry, Tui T. Sutherlandi – ning toimetaja Victoria Holmesi varjunimi.
Nad on kirjutanud mitmeid fantaasiaraamatuid, millest tuntuim on aga “Sõdalaste” sari.

Hinne: 4 /  5

15 kommentaari:

 1. Teise kaardi kohta võin seletust anda küll. Tegemist on ühe ja sama piirkonna kaardiga kahes variandis, esimene nii, nagu kassid seda teadsid, teine inimeste tingmärkide ja kohanimede järgi.

  Sõdalaste sarja teine raamat "Tuli ja jää" peaks poodi jõudma selle aasta lõpus või järgmise alguses ning kolmas osa on praegu tõlkimisel. Sarja selles osas on kuus raamatut, kokku aga lugesin samade klannide tegemiste kohta ligi nelikümmend raamatut sellelt lehelt http://www.fantasticfiction.co.uk/h/erin-hunter/

  Tervitades
  tõlkija Kristina Uluots

  VastaKustuta
 2. Aitäh selgituse ja info eest.
  Tegin raamatu lahti ja vaatasin uuesti. Oligi sama kaart. Ju ma sattusin nii kasside lainele, et ei osanud enam teist kaarti lugeda.
  Ootan järgmisi osi.

  VastaKustuta
 3. Juuli, kas tead, millal teine osa ilmub?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kirjastusest Tiritamm vastati, et suure tõenäosusega ilmub teine osa mai alguses.

   Kustuta
 4. Olen läbi lugenud juba 8 sõdalaste sarja raamatut. Esimese küll eesti keeles, aga ülejäänud inglise keeles. Tõsiselt armastan seda sarja. Sündmused lähevad veelgi põnevamaks umbes 6-das raamatus :)

  VastaKustuta
 5. Ma olen juba nädal aega raamatupoodides ringi käinud, kuid pole siiani 2.osa leidnud.Kas see ikka on eesti keelde tõlgitud?

  VastaKustuta
 6. Teine raamat ilmus juunis. Selle pealkirjaks on "Tuli ja jää".

  VastaKustuta
 7. Kas oskate ütelda, millal 3-s osa ilmuma peaks. Ootan juba huviga.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Saatsin kirjastusse meili, kuid pole veel vastust saanud. Kui vastatakse, siis annan kohe teada.

   Kustuta
 8. Kui kaua võib umbes vastuse saamisega aega minna?

  VastaKustuta
 9. Kas te oskate öelda, millistes poodides seda müüakse?

  VastaKustuta
 10. Ma pole siiani vastust saanud. Saadan järgmise nädala alguses uue meili. Sarja teist raamatut soovitan otsida raamatupoodidest. Nii Apollos kui Rahva Raamatus on see müügil.

  VastaKustuta
 11. Huvitav millal tuleb välja kolmas osa.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Saatsin kirjastusele meili, kuid pole siiani vastust saanud. Loodetavasti 3. raamat ikka ilmub eesti keeles.

   Kustuta
 12. Super raamat. Kas keegi teab millal kolmas osa ilmub? Või kas see üldse ilmub?

  VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...