pühapäev, 11. september 2011

"Ohtlik armas" - Melissa Marr

Raamatusarja Ohtlik armas 1. raamat.
Aislinn elab kolme reegli järgi. 
Reegel nr 3: Ära jõllita nähtamatuid haldjaid.
Reegel nr 2: Ära vasta nähtamatutele haldjatele.
Reegel nr 1: Ära kunagi ärata haldjates enda vastu huvi.


Nüüd aga jälitavad haldjad neidu igal sammul ning üks neist - Keenan - üritab Aislinni isegi kohtingule meelitada.
Keenan on Suvekuningas, kes on sajandeid endale kuningannat otsinud. Ta on veendunud, et Aislinn on just see õige. Ning korraga on ohus Aislinni vabadus, tulevikuplaanid, vanaema ja parim sõber Seth.

Arvamus: 
Mu emal on üsna ärritav ütlus "Aitas lugeda küll." Ei mingeid muid selgitusi, ainult see üks lause, mida saab tõlgendada just nii nagu ise paremaks pead. Vot täpselt nii tunnen ma selle raamatu puhul - Aitas lugeda küll.
  
Sisaldab spoilereid:
Aga kui natuke lähemalt seletada, siis hästi kirjutatud teismeliste muinasjutt. Eriti meeldisid peatükkide alguses olevad katked. Need lõid meeleolu ja näitasid haldjaid hoopis teisiti, kui Disney vikerkaarevärvides multikad. "Ohtlik armas" oli minu esimene haldjate raamat ja ma pole veendnud, et nad tegelastena mulle meeldivad. Kui Aislinn Sethile rääkis, mida nad tavalisel jalutuskäigul raamatukogust poisi majani tegid, siis tundsin tülgastust. Riiukuked ja perverdid. Ning too Suvekuningas polnud põrmugi parem. Keenan oli ju paras tõbras - maailma saatus on kaalul, pean uue tüdruku ära võrgutama ja proovile panema. Ja nii pea iga kümne aasta tagant. Vaene, vaene Donia. Samuti häiris mind, kuidas ta Aislinniga koos olles oma haldjavõimed alati põhja keeras. Eelnevatel tüdrukutel polnud mingit võimalust. Keenanil oleks nagu töös olnud arutute bimbode tootmisliin. Ta ei olnud hirmuäratav ega ka saladuslik nagu Seth. Tekitas vaid tülgastust ja ärritas. Ausalt öeldes ajas Keenan rohkem vihale kui raamatu tegelik kurjam Beria.


Ülesehituselt oli mõnus lugeda - erilist tapmist ja tagaajamist polnud, see-eest aga kuhjaga romantikat. Raamatu lõpp oli kiirustav. Pinge kasvas ja kasvas, oli ju teada, et Aislinn otsustab proovilepaneku kasuks ja siis niuhti oli see läbi ning juba tormasid tegelased teise linna otsa päästemissioonile.
Loen kunagi kindlasti ka teist osa. Evan ja Niall tõstsid natuke mu silmis haldjate mainet. Samuti tahan teada, mis Doniast, Aislinnist ja Sethist edasi saab.

Hinne: 3 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...