reede, 23. september 2011

"Luumurd" - Dick Francis

Romaani minategelane Neil Griffon peab tallides töö ajutiselt üle võtma, kui isa jalaluumurruga haiglasse satub. Neilil on kindel plaan otsida ajutine treener, kes isa paranemiseni hobustel silma peal hoiab. 
Kõik muutub ööl, mil kaks kummimaskides meest Neili röövivad. Röövi korraldajaks on Rivera-nimeline itaallane, kes lubab talli hävitada, kui tema käske täpselt ei täideta. 
Neil peab džokina tööle võtma 18-aastase Alessandro, laskma poisil ratsutada parimate hobustega ning registreerima tolle tundmatu nooruki Derbile Peaingliga sõitma.

Arvamus: 
Meeldis siis, kui 1991. aastal esimest korda lugesin ja on meeldinud ka kõigil järgnevatel kordadel. Ning neid kordi on aastate jooksul olnud päris mitu.
Raamat on kahest veidralt toimivast isa ja poja suhtest, mille ümber on kirjanik loonud huvitava ja kaasakiskuva loo hobustest, väljapressimisest ja hädaohust. Neil on sümpaatne ja nutikas, mis muudab lugemise eriti mõnusaks. Mulle meeldis, kuidas ta Alessandro upsakusest ja kõrkusest kaugemale nägi, endaga sarnased jooned leidis ja oli valmis tegutsema. Tegelikult äärmiselt briljantne plaan. 
Tassisin raamatut paar päeva kaasas nagu kass poega ja lugesin, kus väheke võimalus avanes. Nii põnevaks suutis Dick Francis loo ajada. 
Peale põnevuse on raamatus ka natuke romantilist liini ja paar üsna südantlõhestavat hetke, mis mul igal lugemisel pisara silma toovad.

Hinne: 4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...