kolmapäev, 7. september 2011

"Kogu lugu" - Olimar Kallas

Olimar Kallase "3 lugu" ilmus samal aastal kui ma sündisin. Olin kusagil algklassides kui venna raamaturiiulist "Proovisõidu" leidsin. Nõukogude aeg oli lõppemas, Miki Hiired ja muud elukad polnud Eestimaad veel vallutanud. Nii oli koomiks ikka kõva ja tundmatu sõna. Kallase oma tundus veel eriti lahe - Eesti oma autor ja millised lood. Vaimustus oli suur.

Kui 2006. aastal ilmus kogumik "Kogu lugu", sai teist raamatupoes mitu korda peos hoitud ja kaalutud, kas osta või mitte. Kõik nood väljamaa hiired, superkangelased ja kassid olid sõna "koomiks" ära lörtsinud. Polnud ju enam tegu ka jõmpsikaga. Ja maksis ka üsna palju.
Paar kuud tagasi tuttava juures olles jäi "Proovisõit" riiulil silma ja küsisin laenuks. Lugesin ja vaatasin nüüd täiskasvanu pilguga, ajas muigama, aga mõnus oli sellegipoolest. Vot nii "Kogu lugu" mu nimekirja ja riiulisse sattuski.
Pildid on lahedad, lood naljakad ja seiklusrikkad, tegelased omapärased ja need nõuka-hõngulised väljendid. :)
Peale koomiksite on kogumikus ka infot ja fotosid autori kohta. Omaette väärtus, mis tänapäeval paljudel raamatutel puudub.
 Kogumikul on vaid üks puudus - see haiseb sõna otseses mõttes. Nähtavasti on tegu trükivärviga. Aga kui esialgsest šokist üle saad, on mõnus õhtu Olimar Kallase loomingu seltsis kindlustatud.

Hinne 4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...