kolmapäev, 7. september 2011

"Hostage to Pleasure" - Nalini Singh

5. raamat Psy -Changelings sarjas.
Peategelased: Ashaya Aleine ja Dorian Christensen
Ashaya Aleine on pealtnäha täiuslik M-psy.  Ta on asjalik, rahulik, külm ja tundetu. Psy Nõukogu ülesandel töötab Ashaya mikrokiibi kallal, mis ajju paigutatuna muudaks kiibi kandjad ühtseks meeleks ja meeskonnaks. Kaoksid isikupära, saladused ja võime Vaikusest välja murda. 
Olles vastu taolisele psy laste sandistamisele alustab Ashaya lootusetuna näivat võitlust, et vabastada oma väike poeg Keenan Psy Nõukogu raudsest haardest. 

DarkRiver leopardiklanni eliitsõdur ja snaiper  Dorian Christensen kaotas oma õe psy-st sarimõrvari süül. Dorian pole küll võimeline leopardi kuju võtma, kuid kiskja elab sügaval mehe sees ning on marus unistades kättemaksust ja Vaikuse hävitamisest. Kuid siis sunnivad asjaolud  Doriani väikest psy poissi päästma ja jahmatusega leiab ta, et reeglid on muutunud - tal on tunded poisi ema, jaheda M-psy, vastu.

Arvamus:
Sisututvustusest jääb mulje nagu oleks tegu puhta armastusromaaniga, kuid tegelikult pole see nii. Loos on palju ootamatuid pöördeid, piisavalt pinget ja põnevust. Kui poleks pealkirja ja imalat kaanepilti võiks raamatut väga hästi ka seiklus- või põnevuromaanina turustada.
Meeleolult on raamat süngem kui eelmised. Selgelt on tunda ebakõlade süvenemist Psy-võrgus, kus lahvatab vägivald ja kannatavad süütud. Esimest korda sarja ajaloos võitlevad kujumuutjate ja psy-de kõrval võimu nimel ka inimesed.
Raamatu alguses jahmatas mind autori valik Doriani hingesugulase osas, kuid lugedes taipasin, et Dorian vajas enda kõrvale psy-d, et ta hingehaavad lõplikult paraneksid. Ka Ashaya ja Doriani loos on omajagu romantikat ja kuumi kohti, kuid neid on tunduvalt vähem kui eelmistes osades.Samas tundusid need õrnusehetked sensuaalsemad, kui teistel paaridel.
Singh on taas kirjutanud hämmastava loo huvitavate tegelaste tegemistest omanäolises maailmas.
Samuti on ta viimaste raamatutega väga peenelt pannud mind kahtlema Vaikuse täieliku hävitamise õigsuses. Sada aastat tagasi tegid psy-d omaarust õige valiku hakates tundeid sunniviisiliselt maha suruma. Nüüdseks on see andnud tagasilöögi kuna just kõige "vaiksemad" psy-d muutuvad psühhopaatideks. Kui  Vaikus kaoks, oleksid psy-d taas alguses tagasi - hulk ohtlike võimetega inimesi, kes võivad tundepunagu ajal kogemata kellegi tappa.

Hinne: 4 / 5

2 kommentaari:

  1. Miks 4. ja 5. raamatu kaanepilt enam UK oma pole?

    VastaKustuta
  2. USA omad olid odavamad ja juba ilmunud, kui ma sarja ostmisega alustasin. Kolm esimest UK kaanepildiga sain ma sooduskampaania käigus.

    VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...