kolmapäev, 14. september 2011

"Brat Farrar" - Josephine Tey

Raamatu tagant:
Patrick Ashby kadus kaheksa aastat tagasi jäljetult, jätnud maha ainult paarirealise kirja. Nüüd näib, et ta on tagasi - parajal ajal, et võtta vastu pärandus. Kes on aga tegelikult see temaga sarnanev noormees, kes nimetab end Brat Farrariks ja paistab tundvat tervet perekonda?

Arvamus: 
Aastatega olen raamatu pea ribadeks lugenud. Mis loo juures niivõrd köidab, ei oskagi ühe lausega öelda. Päris kindlasti on mu nõrkuseks  perekonnalood ja inglise maaelu. Ning seda on raamatus kuhjaga. Raamat on inglaslikult viisakas ja vaoshoitud. Just täpselt selline nagu me inglaste eluolu ette kujutame, kui see ka tegelikkusele ei vasta.
Tegevus areneb rahulikus tempos, kuid pinget on tunda. Tegelased on reaalsed, kuid värvikad. Loos on oma romantiline liin, millest autor eriti ei kirjuta, kuid mida on seda võimsamalt tunda ridade vahelt. Autor on algusest peale lugeja vastu aus ja kirjutab siira loo noormehe eneseotsingutest ja perekondlikust armastusest. Võibolla meeldib raamat just seepärast, et selles on juttu pea kõikidest pahedest väga viisakas ja rahulikus, kuid samas pinevas õhkkonnas. Ärge küsige, kuidas autor sellega hakkama sai. Pole õrna aimugi, aga just selline see raamat on - rahulik, aga samas on pinge ja põnevus laes.

Tsitaat raamatust: 
"Ma jätsin selle [auto] sissesõidutee otsa. Ma pole harjunud sõitma võõraste majade ette, nagu need oleksid minu omad."
                                                                                 ajakirjanik Macallan

Hinne: 4 / 5

1 kommentaar:

  1. Tere, kuna ei leidnud paremat kohta kirjutamiseks, siis kirjutan siia. Kirjutan saidilt www.vanaraamat.ee ja otsustasin peale Su soovitud raamatute nimekirja lugemist, et kingime Teile esimese mida soovite ja mis meil ka olemas on. Tagasisideks, et leppida kokku üleandmises kirjutage palun mulle siim@vanaraamat.ee

    Jutt siis sellest raamatust: Dick Francis - "Katsetus"

    Siim

    VastaKustuta

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...