teisipäev, 20. september 2011

"Branded by Fire" - Nalini Singh

6. raamat Psy -Changelings sarjas.
Peategelased: Mercy Smith ja Riley Kincaid
Kui röövitakse geniaalne kujumuutjast teadlane, peavad DarkRiver leopardiklanni eliitsõdur Mercy ja SnowDancer hundiklanni leitnant Riley koostööd tegema, et noormees leida enne, kui röövijad temast vabaneda üritavad.  
Mõlema klanni alfad, Lucas ja Hawke, on määranud Mercy ja Riley klannidevahelise koostöö eest vastutajateks. Psy Nõukogu sepitsuste ja InimLiidu (Human Alliance) üha agressiivsemate rünnakute tõttu on sidemed kujumuutjate klannide vahel muutunud ülioluliseks. Kuid Kass ja Hunt ei ole sõbrad. Seda jahmatavam on  peategelaste vahel lahvatav külgetõmme.

Arvamus:
Sa heldene aeg. Tundub nagu oleks autor selles raamatus üritanud tasa teha Doriani ja Ashaya loos puuduva magamistoa-aeroobika. Peategelaste "suhe" jõuab horisontaalasendisse juba esimestel lehekülgedel. Autor küll vihjab, et neil on juba pikemat aega midagi susisenud, kuid eelmistes raamatutes pole sellest eriti juttu olnud. Mõnes kohas vajus lugu natuke ära. Mõte oli ju teadlane tagasi saada, mitte aga põõsastes hullata. Raamatu kulgedes asi paranes. Seksi kõrvale tekkis lähedus ja tegelased hakkasid rohkem oma ülesandele keskenduma. Alati rahuliku Riley ja püsimatu Mercy sõnasõjad olid päris nauditavad. Mulle meeldis ka, et loos olid Mercy pereliikmed. Vanemad, vanaema ja kolm venda, kes kõik alguses Riley'sse kahtlusega suhtusid. See on esimene kord, kus ka vanematel klanniliikmetel oma osa oli.
Kui sarja algusest peale on Psy Nõukogu näidatud alatu ja üle laipade mineva organisatsioonina, siis selles raamatus oli InimLiit Psy Nõukoguga samas kaalukategoorias. Mind jahmatas, kui vähe nad väärtustasid inimelu.
Eriti mõnus oli lugeda tuttavatest tegelastest. Singh tutvustas selles osas ka uusi kujumuutjaid - kotkaid. Väga huvitavad tegelased, kellest sooviksin rohkem teada saada.
Ka Kummitusest oli raamatus natuke juttu. Ma lihtsalt ei saa asu. Nii tahaks teada, kes ta on.

Hinne: 3,5 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...