teisipäev, 9. august 2011

"Visions of Heat" - Nalini Singh

2. raamat Psy -Changelings sarjas.
Peategelased: Faith NightStar ja Vaughn D'Angelo


Faith NightStar on poolkera edukaim F-Psy. Juba 3-aastasena tegi ta kõige täpsemaid ennustusi. Nüüd näeb Faith aga äritulemuste asemel nägemusi verest ja mõõtmatust kurjusest. Olles kindel, et teda ootab sama saatus, mis ta hulluks läinud tädi, astub Faith meeleheitliku sammu ning asub otsima ainsat Psy'd, kes ei saa kasu talle valetamisest - Sascha Duncanit.
Ööl, mil Faith põgeneb, jookseb ta sülle DarkRiveri valvurile Vaughn D'Angelole. Pisike punapäine Psy häirib Vaughni ja ta jaaguari kõige primitiivsemal tasandil. Mees tahaks naise sülle haarata ja endale hoida, kuid ka väikseim puudutus võib Faithi üle piiri viia ning põhjustada haigushoo. Ka Faith tunneb Vaughni poole tõmmet. Kuid Psy Nõukogu on Faithi vastu ebaloomulikult palju huvi hakanud tundma ja sihikindlat jaaguari nad naise tulevikus ei näe.

Meeldib:
Taas väga põnev lugu, huvitavate ja omapäraste tegelastega. Singh kirjeldab hästi Faithi pingutusi olemaks täiuslik Psy ja tema kartusi, et see ei õnnestu, sest juba kartmine on ju emotsioon.
Lootsin lugeda rohkem leopardiklanni tegemistest ja kuigi nad on raamatus olemas, keskendutakse liialt Faithile ja Vaughnile. Kõik teised tegelased on liiga tagaplaanile surutud. Seevastu PsyNeti kohta antakse rohkem teavet ning enam see nii õõvastav ei tundugi.
Sama ei saa öelda Psy maailma kohta. Ausalt öeldes ei suuda ma ette kujutada, milline väljavaade sundis neid Vaikust juurutama ja kehtestama. Nad on nagu elusad robotid, kes ainult külmale loogikale tuginedes elavad.
Siiski Faithi isa Anthony NightStar osutus selle raamatu kõige intrigeerivamaks tegelaseks ning temast tahaks kohe väga rohkem teada saada.
Faithi ja Vaughni armulugu on armas ja hästi kirjutatud. Jaaguari tugevat loomust on tunda, kuid Vaughn üritab igati  Faithile ruumi ja aega anda, jäädes samas naisi õhkama panevaks mehelikkuse kehastuseks.
Hea järg suurepärasele sarjale. Maksimumi siiski ei anna, sest sarja 1. raamat oli parem.
Muideks kaanepilt on Suurbritannia väljaande oma ja meeldib mulle tunduvalt rohkem, kui USA kujundus.

Hinne: 4 / 5

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...